příští závody

media foto

tv program


eurosport

vysílání WTCC

vysílání ETRC

p r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
r a c i n g :    www.crawfordracing.se    www.alfaromeo.cz    www.cp.octaviacup.cz    www.fiagt.com


... english version ... russian version
  Týmové loučení s letošní sezónou
Týmové setkání před koncem roku - 16. 12. 2005, Hradec Králové -

Na závěr sezóny, nabité spoustou závodů mnoha kategorií, se sešla řada členů INTERNET EXPRES Prima Teamu - jezdců, mechaniků i manažerů - v zázemí společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT, a.s. v Hradci Králové, aby se společně na konci roku pobavili a také zhodnotili uplynulou sezónu.

Během společného setkání měli všichni možnost shlédnout nové prostory a dílny společnosti, které byly uvedeny do provozu právě v roce 2005. Na závěr všem za dosažené výsledky poděkoval generální manažer týmu Stanislav Matějovský a samozřejmě došlo i k výměně milých malých dárků...
         • fotografie •  

  Tatra Jamal EVO IV se objevila v autosalonu společnosti HACAR
Tatra Jamal EVO IV vystavená v autosalonu společnosti HACAR a.s. Hradec Králové - 15. 12. 2005, Hradec Králové -

Návštěvníci autosalonu společnosti HACAR a.s. Hradec Králové (www.hacar.cz) i náhodní kolemjdoucí mohou nyní obdivovat Tatru Jamal EVO IV, se kterou Stanislav Matějovský získal v roce 2001 titul mistra Evropy v závodech tahačů na okruzích. Závodní speciál je vystaven v autosalonu této společnosti na Pražské třídě v Hradci Králové.

Firma HACAR a.s. je autorizovaným dealerem vozidel TATRA a DAEWOO-AVIA a zabezpečuje jejich prodej v úplném rozsahu výrobního sortimentu, včetně výroby a montáže nástaveb a jejich dovybavení dle konkrétních přání zákazníka. Vystavený vůz Tatra Jamal EVO IV, vyrobený v kopřivnické tatrovce a později oceněný prestižní značkou CZECH MADE, tak jistě načas zpestří prostředí tohoto královéhradeckého autosalonu a poté se opět vrátí na závodní okruhy, kde nyní slouží k testování jezdců i jako oblíbený showtruck.


  INTERNET EXPRES Prima Team byl v Radotíně nejlepší
Velká radost vítězů Setkání Mistrů 2005 v Radotíně (zleva Michael Vorba, Adam Lacko a Michal Matějovský) - 10. 12. 2005, Kart Centrum Radotín -

Pech, Triner, Lacko, Kališ, Bartoš a spousta dalších jezdců, kteří ještě před několika dny bojovali o mistrovské body na tratích domácích i zahraničních soutěží se nyní, na sklonku motoristické sezóny 2005, setkali na 18. ročníku závodu motokár v kryté hale radotínského Kart Centra. Závod, který se zde jede na závěr sezóny v klidném a přátelském duchu, nese tradiční název SETKÁNÍ MISTRŮ a skuteční mistři volantu nechyběli ani v tom letošním. Pro členy družstva ve složení Adam Lacko, Michal Matějovský a Michael Vorba, reprezentující INTERNET EXPRES Prima Team, bylo nanejvýš potěšitelné, že v silné konkurenci zvítězili.

"Jde hlavně o uvolnění, pobavení se a setkání s kolegy. Dvouhodinový závod však přinesl také řadu dramatických momentů. Po kvalifikaci jsme byli na druhém místě za týmem Foukaček (pzn. Tomáš Foukal, Martin Foukal a Tomáš Kostka). Nakonec se nám ale přece jen podařilo zvítězit a tak to byla pěkná a příjemná tečka za letošní nabitou sezónou", řekl po závodech Michal Matějovský z vítězného týmu.
• výsledky •         • fotografie •  

  Návštěva stánku firmy SANDTLER na ESSEN MOTOR SHOW 2005
Pan Wolfgang Sandtler a Michal Matějovský během setkání na Motor Show 2005 v německém Essenu - 5. 12. 2005, Essen -

V německém Essenu se i letos konala MOTOR SHOW ESSEN 2005, největší výstava toho nejnovějšího, co lze vidět v oblasti úprav produkčních modelů motorových vozidel, ale i speciálů z celého světa.

Této významné události se spolu s generálním manažerem Stanislavem Matějovským zúčastnili i někteří další členové týmu. Cílem cesty bylo zejména setkání s majitelem firmy SANDTLER panem Wolfgangem Sandtlerem, se kterým tým již léta spolupracuje. Hovořilo se o období uplynulém i o spolupráci v roce 2006.
         • fotografie •  

  Slavnostní vyhlášení Mistrů ČR 2005 v Otrokovicích
Manažerka týmu Hana Mitrovská a jezdec Jiří Skula junior převzali v Orokovicích poháry pro Mistry ČR - 25. 11. 2005, Otrokovice -

V pátek 25. 11. 2005 se ve Společenském domě v Otrokovicích uskutečnilo vyhlášení mistrů České republiky v automobilovém sportu za rok 2005. Slavnostní večer uspořádala Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky. Pro INTERNET EXPRES Prima Team byl tento večer velmi příjemný. Z rukou představitelů Federace automobilového sportu AČR převzala za tým titul Mistra České republiky v závodech automobilů na okruzích (pohár týmů) manažerka týmu Hana Mitrovská a v jednotlivcích byl titulem Mistra České republiky v závodech automobilů na okruzích (D4, kat. do 1400) oceněn mladý, teprve patnáctiletý Jiří Skula.

Po ukončení slavnostního předávání ocenění byl uspořádán raut, při kterém měli přítomní jednu z posledních letošních příležitostí probrat ještě jednou dosažené výsledky i některé plány do budoucna.
         • fotografie •  

 Polygon Most byl slavnostně otevřen
Orientační plánek Polygonu Most - 6. 11. 2005, Most -

Slavnostní otevření areálu Centra pro výuku bezpečné jízdy, Polygonu Most v areálu diváckého svahu Autodromu Duhové Energie v Mostě (www.polygon-most.cz), proběhlo v neděli 6. listopadu 2005 za účasti premiéra Jiřího Paroubka, představitelů Ústeckého kraje, Statutárního města Mostu a zástupců všech partnerských firem, které se podílely na realizaci stavby.

Předseda vlády ČR Jiří Paroubek ve svém projevu přivítal význam stavby nejen z hlediska zvýšení bezpečnosti na silnicích, ale i jako velice vydařený rekultivační projekt a dobrý příklad propojení peněz z veřejného a privátního sektoru na obecně prospěšný nápad. Jiří Kroužek, předseda představenstva AUTODROMU MOST a.s., na závěr slavnostního otevření Polygonu Most řekl: "Po necelých dvou letech těžké práce jsme dovedli k cíli velkou myšlenku a už přemýšlíme o budoucnosti. Náš polygon je první v republice a myslím si, že by jich v dalších regionech, ale i třeba na Slovensku mělo vyrůst ještě několik. Před námi v současnosti stojí další práce, tentokrát na rekonstrukci areálu závodního okruhu, kterou jsme museli kvůli dokončení polygonu o dva roky odložit. My také víme, že okruh, i když má letos obnovenou homologaci typu B, je celkově zastaralý a je potřeba realizovat celou řadu investičních akcí v hodnotě řádově padesáti miliónů korun. Všechny mohu ubezpečit, že to v areálu paddocku bude skutečně poznat. Pak také vrátíme do Mostu velké a prestižní závodní podniky. V této chvíli je jisté, že vrcholem sezóny 2006 bude opět FIA Evropský pohár tahačů, který se opět pojede jako MATADOR Czech Truck Prix."


 Autogramiáda v pražském hotelu HILTON
Autogramiáda Jirky Skuly a Adama Lacka ve foyer hotelu Hilton v Praze - 6. 11. 2005, Praha -

Galavečer PROFIBOXU to je veliká událost, jak pro zasvěcené fandy tohoto sportu, tak i pro příležitostné návštěvníky. Letošní přehlídku vynikajících českých i zahraničních profesionálních boxerů moderoval v pražském hotelu HILTON známý herec a filmový boxer ze slavných "Pěstí ve tmě" Marek Vašut. Během večera měli diváci možnost vidět několik strhujících zápasů, včetně závěrečného vítězného boje českého profesionála Ládi Kutila s houževnatým Rumunem Giulianem Iliem.

Box je podobně jako automobilové závody adrenalinovým sportem a tak je nasnadě, že mezi diváky boxerských klání usedá i řada automobilových závodníků a naopak. Proto se také na tomto slavnostním boxerském podniku uskutečnila autogramiáda dvou předních jezdců INTERNET EXPRES Prima Teamu - Adama Lacka a Jiřího Skuly juniora. Ten, přestože je mu teprve patnáct let, v letošním roce získal dva nepřehlédnutelné mistrovské tituly - titul mistra ČR v okruhových závodech automobilů - divize D4 v kategorii do 1400 ccm a titul mistra ČR v závodech motokár třídy NA. O šest let starší Adam Lacko si troufne už na podstatně silnější stroje, kterých v letošním roce vyzkoušel celou škálu a nyní se chystá na zakončení sezóny s vozem Saleen S7R ve dvou závěrečných závodech seriálu mistrovství světa FIA GT v Dubaji a Bahrajnu. O tom všem mohli návštěvníci s jezdci během autogramiády diskutovat, ale také měli možnost si zblízka prohlédnout oba stroje - Škodu Fabii a motokáru Maranello/Maxter třídy NA, se kterými úspěšně v letošním roce závodil Jiří Skula junior.
         • fotografie •  

 Tradiční představení vozů na výstavě Rychlá kola v Lysé nad Labem
Vůz Alfa Romeo 156 S 2000 na výstavě Rychlá kola v Lysé nad Labem - 6. 11. 2005, Lysá nad Labem -

Stalo se již dobrou tradicí, že na motoristické výstavě Rychlá kola v Lysé nad Labem nesmí chybět alespoň část parku závodních vozů týmu Stanislava Matějovského. Tentokrát měli diváci možnost zblízka se seznámit s technikou, která prezentovala INTENET EXPRES Prima Team jak na domácích, tak i na zahraničních okruzích.

K vidění tak v Lysé nad Labem byla Škoda Otctavia Michala Matějovského v pohárové úpravě pro rok 2005 nebo Alfa Romeo 156 S 2000, se kterou zahajoval letošní motoristickou sezónu Adam Lacko na mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC v italské Monze a později s tímto vozem sbíral vavříny např. Mirek Forman v mistrovství ČR cestovních vozů, divize D 4, kategorie do 2000 ccm.
         • fotografie •  

 INTERNET EXPRES Prima Team se loučil s motoristickou sezónou 2005
Někteří z účastníků týmových dnů před tzv. taxi jízdami s pohárovou octávií Michala Matějovského - 3.- 4. 11. 2005, Most -

Dvoudenní rozloučení s motoristickou sezónou 2005 uspořádal na mosteckém Autodromu Duhové Energie kompletní INTERNET EXPRES Prima Team. Spolu s hosty z partnerských společností i s jejich klienty zde 3. a 4. listopadu 2005 proběhlo tradiční setkání, kterým tým uzavřel letošní účinkování na domácích i evropských okruzích.

Hlavní náplní obou dní byly oblíbené "taxi jízdy", při nichž se hosté v roli spolujezdců měli možnost seznámit s mosteckou tratí. Adam Lacko s truckem Tatra Jamal EVO IV, Jan Urban, Michal Matějovský, Mirek Forman, Juraj Šedivý a Jirka Skula na octaviích, pick-upech i Alfách Romeo neúnavně vozili hosty po mokré trati. Samozřejmé bylo, že právě kvůli podzimnímu počasí měli pasažéři závodních speciálů možnost zažít ještě větší příděl adrenalinu, než by získali za normálních okolností. Někteří odvážnější a také zkušenější dostali dokonce možnost sami odřídit několik kol za volanty pick-upu, anebo loňského modelu pohárové octavie, která je upravena jako show car.

Diskuse o technických a organizačních podrobnostech ze zákulisí motoristického sportu v boxech nebraly konce. Hosté s piloty a manažery týmu hovořili o svých bezprostředních zážitcích z jízd, zajímali se o podrobnosti technické specifikace jednotlivých vozů, jako obvykle se probírala i problematika rozdílu mezi závodními a sériovými vozy a pneumatikami.

Bezesporu největší úspěch měly jízdy s Adamem, který tahač po mokré trati vodil skutečně bravurně a vyloženě si s pětitunovým monstrem hrál v zatáčkách, do kterých vůz občas naschvál vodil "klikami napřed". Dokonce několikrát došlo i k výletu z trati, ale mladý pilot vždycky všechny zapeklité situace zvládl. O to silnější zážitek taková jízda pro pasažéra či pasažérku představovala.

V Mostě však nešlo jen o zábavu a adrenalin. Několik skupin dostalo možnost stát se frekventanty prvních ukázkových kurzů bezpečné jízdy na právě dokončeném Polygonu Most, multifunkčním centru pro výcvik řízení v krizových situacích. Nejen teoretická příprava na učebně, ale hlavně praktické cvičení na velkoryse naprojektovaných kluzných plochách, to vše přineslo absolventům velice cenné zkušenosti pro nadcházející zimní měsíce.

"Sezóna už pomalu končí a jsem rád, že jsme v jejím závěru měli možnost zde ukázat naši techniku, se kterou jsme po celý rok závodili jak na domácích, tak i na zahraničních okruzích." hodnotil v pátek navečer celou akci generální manažer týmu Stanislav Matějovský. "Byla to náročná sezóna a když ji mám nyní stručně hodnotit, byla jednoznačně úspěšná. Vyhráli jsme Mistrovství republiky mezi týmy, dali jsme o sobě vědět i v tak prestižních sériích jako je FIA Evropský pohár tahačů, Světový šampionát cestovních vozů FIA WTCC, anebo Mistrovství světa FIA vozů GT - v této soutěži čekají v nejbližší době Adama Lacka ještě dva poslední letošní závody a to ve Spojených Arabských Emirátech a v Bahrainu. Obrovská konkurence byla v poháru octavií a třetí místa mezi jezdci a týmy nám utekla skutečně jen o několik málo bodů. Ale i to je zdravá motivace pro sezónu 2006, kterou už za několik dní začneme připravovat." uzavřel Standa Matějovský.
         • fotografie •  

 Klientům Českého Telecomu přálo v Brně počasí
Představení jezdců a týmu moderoval Pepa Vinař - 16. 10. 2005, Brno -

Za stále ještě krásného podzimního počasí proběhl na brněnském Masarykově okruhu v neděli 16. října další prezentační den INTERNET EXPRES Prima Teamu, tentokrát určený klientům a hostům společnosti Český Telecom, a.s. Celý den byl nabitý atraktivními informacemi i adrenalinovými zážitky z jízd v několika závodních vozech, včetně pětitunového závodního tahače Tatra. Přinesl tak jeho účastníkům řadu nových zážitků, ale i nových řidičských zkušeností, které se jim budou v nadcházejícím podzimu a zimě na silnicích určitě hodit.

Na brněnský automotodrom přijely více než dvě stovky návštěvníků - hostů, klientů a partnerů společnosti Český Telecom, a.s. a tak byli rozděleni hned do několika "imaginárně barevně rozlišených" skupin. Po celý den se tyto skupiny střídaly na jednotlivých připravených akcích. Mezi těmi nejzajímavějšími nechyběl ani tentokrát kurz teorie a praxe bezpečné jízdy, pod vedením zkušeného učitele, bývalého okruhového jezdce, Jiřího Patery. Ti nejúspěšnější absolventi kurzu a zkušebních jízd nakonec převzali jako malé ocenění diplomy. Dále byly pro účastníky připraveny například jízdy na minibajcích i motokárách a v době oběda, ve chvílích odpočinku mezi jednotlivými akcemi, byla zážitkem pro oko nejednoho návštěvníka módní přehlídka společenských oděvů a návrhů oblečení pro volný čas v choreografii Jany Příhodové.

Během dne proběhlo seznámení hostů s INTERNET EXPRES Prima Teamem, jeho manažery i jezdci a také s jeho aktivitami i úspěchy v domácích i zahraničních závodech. Moderátor programu Pepa Vinař připomněl, že se tým v letošním roce umístil na prvním místě mezi týmy soutěžícími mezi sebou v rámci Mistrovství České republiky automobilů na okruzích - Divize D4. Všichni pak měli samozřejmě největší zájem o zkušební jízdy s profesionálními jezdci po závodní dráze. V Brně byly k dispozici dva předváděcí vozy pick-up, dvě pohárové octavie, jedna v loňském a jedna v letošním provedení. Největší zájem budil tahač Tatra, pilotovaný mistrem Evropy v závodech tahačů z roku 2001 a současným generálním manažerem týmu Stanislavem Matějovským.
         • fotografie •  

 Autogramiáda na AGROTEC rally 2005 v Hustopečích
Výstava závodní techniky INTERNET EXPRES Prima Teamu na AGROTEC rally v Hustopečích - 15. 10. 2005, Hustopeče -

V Hustopečích u Brna se minulý víkend konal významný motoristický podnik - AGROTEC rally 2005. Celá trať rally, včetně šesti RZ, byla dlouhá 141,5 km a záštitu nad jejím konáním převzala, jak z názvu rally vyplývá, společnost AGROTEC a.s., která je také významným partnerem INTERNET EXPRES Prima Teamu.

V rámci spolupráce mezi oběma partnery uspořádal také INTERNET EXPRES Prima Team výstavku závodní techniky, na které představil oba vozy Alfa Romeo a závodní vozy Škoda pick-up. Jezdec Michal Matějovský pak měl v místě konání rally malou autogramiádu.
         • fotografie •  

 Alfa Romeo představena na akci Gaudeamus Igitur made in Gambrinus v Praze
Adam Lacko se zúčastnil autogramiády během poslední akce Gaudeamus Igitur na pražském ostrově Štvanice - 13. 10. 2005, Praha -

Všeobecná zábava, veselí, navazování nových kontaktů, neformální setkání profesorů a žáků … Tak to bylo motto právě skončené putovní show, která navštívila v době zahájení nového vysokoškolského roku devět měst v České republice a byla určena jak pro studenty škol, tak i pro širokou veřejnost.

Několika akcí, včetně té poslední v Praze na ostrově Štvanice, se zúčastnil také INTERNET EXPRES Prima Team. Jezdec Adam Lacko rozdával podpisy na autogramiádě a spolu s mechaniky týmu představil zájemcům závodní vůz Alfa Romeo 156 S 2000, se kterým letos jel dva závody Mistrovství světa cestovních vozů (FIA WTCC). Všichni pak měli možnost v blízkém stanu Internet Expres Space zažít opravdová dobrodružství virtuálního světa a to díky zde představovaným technologickým novinkám společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s.
         • fotografie •  

 Další úspěšný klientský den v Mostě
Společné foto účastníků klientského dne a členů INTERNET EXPRES Prima Teamu - 12. 10. 2005, Most -

Na Autodromu Duhové Energie v Mostě proběhl ve středu 12. října další prezentační den INTERNET EXPRES Prima Teamu určený pro klienty společnosti Eurotel. Den nabitý atraktivními informacemi i adrenalinovými zážitky přinesl jeho účastníkům i neocenitelné řidičské zkušenosti, které se jim budou v nadcházejícím podzimu a zimě na silnicích hodit.

Celá akce začala jako obvykle dvouhodinovým teoretickým školením učitele bezpečné jízdy Jiřího Patery. Mnozí z frekventantů kurzu pak sami přiznali, že informace získané od renomovaného odborníka je někdy docela překvapily a že až dosud za volantem používali některé vyloženě chybné návyky. Mnoho teoretických informací zase znali sice už předtím, ale nenapadlo je dát je do správných souvislostí.

Po obědě proběhlo seznámení s INTERNET EXPRES Prima Teamem a jeho aktivitami i úspěchy v domácích i zahraničních závodech a účastníci dne dostali také možnost osobně se poznat s jezdci. Pak už následoval kýžený skoro čtyřhodinový blok praktických jízd po závodní dráze. Hned v začátku sice tým navštívila smůla v podobě prasklého šroubu na hnací hřídeli u tahače Tatra Jamal EVO IV a následně došlo i k poškození převodovky. K dispozici ale zůstaly dvě pohárové octavie, jedna v loňském a jedna v letošním provedení, a také předváděcí pick-up. V první fázi tedy Adam Lacko, Jan Urban a Roman Seidl fungovali jako taxíkáři a vozili týmové hosty na místě spolujezdců. Předváděli jim optimální stopu a brzdné body, protože v další fázi pak sami hosté dostali možnost vyzkoušet si loňskou octavii a pick-up na sedadle řidičů a alespoň na moment mohli okusit pocity skutečných závodníků.

Jejich nadšení nebralo konce a většinou přiznávali, že něco podobného od škodovek rozhodně nečekali. Došlo samozřejmě i k situaci, kdy jeden z hostů v ošemetné zatáčce pod obloukem MATADORu nezvládl řízení a v hodinách skončil mimo trať. Ale nic zásadního se mu nepřihodilo a i on si nebývalý příděl adrenalinu pochvaloval. Letošní pohárová octavia byla pro změnu na moment vyřazena z akce, když praskla pravá poloosa. Hosté byli ale svědky i profesionálního výkonu mechanika, který ji během několika desítek minut dokázal vyměnit a Adam mohl jezdit dál.

Až před sedmnáctou hodinou byla celá akce oficiálně ukončena a klienti společnosti Eurotel obdrželi z rukou generálního manažera týmu Stanislava Matějovského pamětní poháry, protože vlastně každý z nich se v tento den stal vítězem…
         • fotografie •  

 Adam Lacko a finalistky soutěže Miss aerobik 2005 na výstavě Autoshow 2005 v Praze
Adam Lacko při rozhovoru na výstavě Autoshow 2005 v Praze - 9. 10. 2005, Praha -

Ve dnech 6. - 9. 10. 20005 se na pražském Výstavišti v Holešovicích konal již 11. ročník mezinárodní výstavy osobních a lehkých užitkových automobilů, automobilového designu, autodílů, autopříslušenství a garážové techniky.

Jako host se výstavy zúčastnil i jezdec INTERNET EXPRES Prima Teamu Adam Lacko. Ten návštěvníkům v moderovaných rozhovorech poskytl informace o aktuálním dění v týmu, rozdával podpisy na připravené autogramiádě a ochotně si pro fotografy zapózoval s finalistkami 10. ročníku soutěže Miss aerobik 2005.
         • fotografie •  

 Hudební festival Gaudeamus Igitur pokračoval v Hradci Králové
Prezentace u Všesportovního stadionu v Hradci Králové - 6. 10. 2005, Hradec Králové -

Ve čtvrtek 6.10. pokračovala společná prezentace INTERNET EXPRES Prima Teamu a technologických novinek představovaných společností ČESKÝ TELECOM, a.s. v rámci hudebního festivalu Gaudeamus Igitur. Další díl této putovní akce se tentokrát uskutečnil nedaleko Všesportovního stadionu v Hradci Králové.

I v Hradci Králové, podobně jako předchozí den v Pardubicích, měli návštěvníci možnost vidět, vedle novinek z oblasti rychlého internetu, také jeden z nejrychlejších vozů týmu - soutěžní Alfu Romeo 156 S 2000 a v podvečer, před zahájením hudebních produkcí, proběhla autogramiáda jezdce Michala Matějovského.
         • fotografie •  

 VyVolení si vyzkoušeli jízdu se závodním tahačem
Modří delfíni z reality show VyVolení spolu se členy INTERNET EXPRES Prima Teamu - 6. 10. 2005, Brno -

INTERNET EXPRES Prima Team hostil ve čtvrtek dopoledne vítězné družstvo Modrých delfínů z oblíbené reality show TV Prima VyVolení ve složení Regina, Katka, Wendy, Michal, Martin a Vladko. Toto družstvo porazilo v sérii soutěží, které probíhaly ve vile po celé úterý, družstvo "Jitrnic" a výše jmenovaní se tak za odměnu na chvíli dostali z vily na výlet a zavítali na brněnský Masarykův okruh.

Na autodromu měli možnost svézt se závodním tahačem Tatra Jamal EVO IV pilotovaným třetím nejlepším truckerem Evropy roku 2004 Adamem Lackem a to nejen jako spolujezdci! Po krátkém zaučení tento závodní speciál na vybraném úseku také sami řídili. Nejvíce si jízdu vychutnávala Regina a když z vozu vystoupila, tak členové týmu s překvapením zjišťovali, jak dobře se vyzná v technických parametrech závodních aut. O tom, jak to vše probíhalo bude 7.10.2005 v 19:50 TV Prima vysílat obsažný sestřih (další informace na http://www.vyvoleni.centrum.cz/).
         • fotografie •  

 Prezentace na hudebním festivalu Gaudeamus Igitur
Vystavenou Alfu Romeo 156 S 2000 shlédly stovky návštěvníků akce - 5. 10. 2005, Pardubice -

Zatímco část INTERNET EXPRES Prima Teamu se již pomalu přesouvá na místo konání brněnského Epilogu - Automotodrom Brno, jezdci Michal Matějovský a Adam Lacko se ve středu v podvečer ještě zastavili na autogramiádě na hudebním festivalu Gaudeamus Igitur v Pardubicích.

Tento festival je uspořádán za podpory ČESKÉHO TELECOMU, a.s. a postupně v uplynulých dnech navštívil Olomouc, Brno, Zlín a Liberec. Po zastávce v Pardubicích jej zájemci mohou navštívit ještě ve čtvrtek 6.10. v Hradci Králové, v úterý 11.10. v Českých Budějovicích a nakonec ještě 13.10. v Praze na ostrově Štvanice (podrobnější info na www.gaudeamus-igitur.cz).
         • fotografie •  

 Klientský den Českého Telecomu v Mostě
Prezentace výměny pneu pro návštěvníky klientského dne - 1. 10. 2005, Most -

Prezentační den v zázemí INTERNET EXPRES Prima Teamu pro klienty Českého Telecomu proběhl minulou sobotu na mosteckém Autodromu. Přítomní hosté týmu byli v krátkosti seznámeni s fungováním stáje, s jezdci a se závodní technikou. Technický manažer Roman Seidl připravil přednášku o způsobech využívání telemetrických údajů v praxi závodního týmu. Po té byl zahájen blok předváděcích jízd, v němž byli všichni zájemci svezeni hned ve třech druzích závodní techniky. Generální manažer týmu a mistr Evropy z roku 2001 v závodech tahačů Stanislav Matějovský pilotoval speciál Tatra Jamal EVO IV. Mirek Forman a Roman Seidl vozili klienty v pohárové octavii loňské generace a Juraj Šedivý pilotoval model letošní. Ve vozech pick up se střídali Michal Matějovský a host týmu jezdec Michal Dolák (Car Do Racing Team).

"S průběhem klientského dne jsem spokojen. Bylo patrné, že o poznání naší závodní techniky byl mezi hosty velký zájem, měli zde možnost zblízka poznat závodní prostředí a dozvědět se řadu detailů, které během běžného sledování závodů zůstávají skryty. Jsem rád, že jsme právě našim partnerům z Českého Telecomu mohli v Mostě ukázat celou škálu našich závodních vozů a že z řadou z nich měli také možnost se svézt." řekl po skončení klientského dne Stanislav Matějovský.
         • fotografie •  

 Internet Expres Wave u hradeckého TESCA
Prezentace Internet Expres Wave u hradeckého Tesca - 1. 10. 2005, Hradec Králové -

Ve dnech 30.9. až 1.10. vyvrcholily prezentační akce seznamující širokou veřejnost s novinkami v oblasti vysokorychlostního internetu v Hradci Králové předváděcí akcí u obchodního domu TESCO.

I tentokrát se akce zúčastnil jezdec Michal Matějovský a INTENET EXPRES Prima Team vystavil i při příležitosti této akce své dva závodní vozy - Tatru Jamal Evo IV a soutěžní Alfu Romeo 147 GTA.
         • fotografie •  

 Akce Internet Expres Wave dorazila do Hradce Králové
Prezentace vysokorychlostního internetu spojená s přehlídkou závodních vozů u prodejny Albert v Hradci Králové - 28. 9. 2005, Hradec Králové -

Po dva dny, sváteční středu 28.9. a čtvrtek 29.9., měli návštěvníci královéhradecké prodejny Albert možnost sledovat novinky v poskytování služeb vysokorychlostního internetu - Internet Expres. Před prodejnu této společnosti, která je umístěna v sídlišti Hradec Králové - Třebeš, totiž organizátoři akce postavili stan vybavený technikou, na které bylo možno demonstrovat služby vysokorychlostního internetu.

"Největší zájem je tu o novou službu Internet Expres Ideal. Zákazník v rámci této služby dostává trvalé připojení už za zaváděcí cenu 399,- Kč měsíčně", svěřil se se svým postřehem z průběhu akce jezdec Michal Matějovský, jeden z členů Internet Expres Prima Teamu, kteří v rámci akce Internet Expres Wave zajišťují vystavení závodních vozů týmu.
         • fotografie •  

 Prezentace vozů u obchodního domu Billa v Rychnově nad Kněžnou
Prezentace závodní techniky před obchodním domem Billa - 26. 9. 2005, Rychnov nad Kněžnou -

Část týmu zavítala v pondělí 26.9. do Rychnova nad Kněžnou, kde představila veřejnosti před obchodním střediskem BILLA některé závodní vozy v rámci Internet Expres Wave, akce společnosti Český Telecom a.s., spojené s prezentací novinek v poskytování služeb vysokorychlostního internetu INTERNET EXPRES.

Jezdec týmu Michal Matějovský poskytoval příchozím nejen autogramy, ale i informace o závodní technice a sám se také se zájmem seznámil s novinkami v oblasti vysokorychlostního internetu.
         • fotografie •  

 Ze společenského programu …
Děti z dětského domova v Krupce byly hosty týmu - 25. 9. 2005, Most -

Na pozvání generálního manažera týmu Stanislava Matějovského byly v neděli 25.9. v Mostě během závodního víkendu ČEZ RACE WEEKEND, vedle hostí z partnerských společností, hosty také děti z Dětského domova v Krupce. Živě se zajímaly o dění na závodišti i v zázemí týmu. Dokonalým průvodcem jim v tom byl Dušan Matouš, tiskový mluvčí mosteckého autodromu.

Závodům tentokrát v pátek večer předcházela malá oslava a slavilo hned několik členů týmu - Adam Lacko 21. narozeniny a dalšími zářijovými jubilanty byli manažerka týmu Hanka Mitrovská a Mirek Forman. Na návštěvu se zastavil i čerstvý padesátník, jezdec týmu BRT, Milan Maděryč.
         • fotografie •  

 Michal Matějovský a Adam Lacko mezi klienty České pojišťovny
Tatra JAMAL EVO IV před jednou z předváděcích jízd - 21. 9. 2005, Brno -

Ve středu 21.9.2005 uspořádala Česká pojišťovna "Klientský den" na brněnském automotodromu. Účastníci této akce - klienti České pojišťovny - tak měli možnost proniknout do zákulisí brněnského motoristického areálu a seznámit se s problematikou pořádání automobilových závodů.

Členové INTERNET EXPRES Prima Teamu je zase trochu zasvětili do tajů týmové strategie a seznámili je i s týmovou technikou. K nejzajímavějším bodům programu pak patřily jízdy s týmovými jezdci Michalem Matějovským a Adamem Lackem. Ti je svezli jak s okruhovou octavií, tak i s pětitunovým závodním speciálem Tatra Jamal Evo IV.
         • fotografie •  

 Motoristická sezóna vrcholí
Adam Lacko s vozem Saleen před startem závodu serálu mistrovství světa FIA GT v německém Oscherslebenu - 15. 9. 2005, Hradec Králové -

Motoristická sezóna se pomalu, ale jistě blíží ke svému vrcholu. Po posledním dílu Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu v Mostě čekají jezdce týmu ještě některé významné závody. Již o tomto víkendu se Michal Matějovský a Miroslav Forman představí s Alfou Romeo 156 S 2000N ve francouzském Dijonu, kde se uskuteční sedmý podnik Divinol Cupu. V říjnu pak tento pohárový seriál cestovních vozů pokračuje s účastí jezdců týmu na německém Hockenheimringu a vyvrcholí na našem okruhu v Mostě.

INTERNET EXPRES Prima Team se dále zúčastní dvou závěrečných podniků mezinárodního mistrovství České republiky cestovních vozů v Mostě (23. až 25. září) a v Brně (6. až 8. října). V zajímavém a doslova nabitém letošním programu bude pokračovat Adam Lacko. Dvacetiletého závodníka čekají příští týden dvoudenní testy na mosteckém autodromu s vozem Saleen polské stáje RAM Racing Team. Adam se zúčastní závěrečných tří závodů mistrovství světa automobilů FIA GT v Číně, Spojených arabských emirátech a Bahrajnu. K dispozici by měl mít nejnovější model vozu Saleen. Víkendový závod "gétéček" v tureckém Istanbulu Adam Lacko vynechá, ale před odletem na asijský kontinent bude startovat s vozem DTM na brněnském Epilogu.

Vedle předních umístění na závodních okruzích si ČSMS v minulých dnech připsal další důležitý úspěch v podobě dokončení svého zázemí v Hradci Králové. "Dobudovali jsme garáže a další dílny. Do provozu jsme dali rovněž zařízení pro jezdce, kteří tak budou mít v průběhu sezóny ideální podmínky pro fyzickou přípravu a rehabilitaci," informuje generální manažer Stanislav Matějovský. "Technické zázemí máme na evropské úrovni, o čemž se mohl přesvědčit při návštěvě našeho týmu hradecký primátor Otakar Divíšek. Vystupujeme jako hradecký tým a jsme rádi, že cítíme zájem představitelů města i příznivců motorismu. Po skončení sezóny pro ně chystáme v městě pod Bílou věží představení kompletní techniky našeho týmu. V průběhu podzimu pak ve spolupráci s Českým Telecomem připravíme prezentační akce u hradeckých obchodních center, kde budou k vidění závodní automobily INTERNET EXPRES Prima Teamu," poznamenal Stanislav Matějovský.

 Tatra Jamal Evo IV na královéhradeckém Truckfestu
O tatru byl na Truckefestu velký zájem - 11. 9. 2005, Hradec Králové -

Magickou hranici 500 zúčastněných vozidel se letos podařilo prolomit organizátorům setkání majitelů a řidičů nákladních automobilů Czech Truckfest, který se konal o uplynulém víkendu na letišti v Hradci Králové. O víkendu tam zavítalo rekordních 525 těžkotonážních aut a potěšit se z nabitého programu přišlo rovněž rekordních 14,5 tisíce návštěvníků. "Ve srovnání s rokem předchozím se počet automobilů zvýšil o více než stovku, počet návštěvníků pak o 500," řekl Vladimír Pohl z organizačního štábu akce.

Hlavním programem setkání byly soutěže v jízdách zručnosti a sprintu na 220 metrů. Lahůdkou pro fanoušky motorismu byla stejně jako v předchozích letech účast vozů americké provenience, mezi kterými dominovaly značky Kenwoth a Peterbilt. Samostatnou stojánku měly rovněž vystavovatelské značky nákladních vozů, které kromě hudebních produkcí nachystaly pro návštěvníky řadu soutěží pro děti i dospělé. A samozřejmě nechyběly ani závodní tahače a autogramiády jezdců Evropského poháru tahačů Adama Lacka a Davida Vršeckého.
         • fotografie •  

 Lacko se proháněl s tatrou v ulicích Štúrova
Adam Lacko demonstruje sílu závodního tahače Tatra Jamal Evo IV v ulicích slovenského Štúrova - 10. 9. 2005, Štúrovo -

Prestižní akce, pořádané městem Štúrovo, společností International Sports Marketing, s.r.o. a Občanským sdružením Ivany Christové - ORINAT a organizované u příležitosti otevření nové pěší zóny v centru Štúrova, se v sobotu 10.9. zúčastnil na pozvání organizátorů jezdec INTERNET EXPRES Prima Teamu Adam Lacko. Spolu s ním do slovenského Štúrova přijela také Tatra Jamal Evo IV, kterou Adam ochotně předvedl řadě zájemců.

Hlavní sobotní akci moderovala Ivana Christová. Do Štúrova zavítala také řada vzácných hostí z partnerských měst mnoha zemí. Adam Lacko měl tu čest povozit v závodním tahači primátora srbského města Novi Bečej pana Acu T. Dukčina, kterému jízda v silném těžkooděnci nesmírně učarovala. V bohatém programu vystoupilo mnoho známých osobností ze světa kultury i sportu. Motoristické fanoušky jistě potěšila vystavená závodní technika, např. speciál CN Lucchini/BMW Armarolli vicemistra ČR ZAV Miloše Beneše.
         • fotografie •  

 Závodní tahače si zařádí na Truckfestu
Tatra Jamal Evo IV při jedné z letošních předváděcích jízd, Most 6.9.2005 - 9. 9. 2005, Hradec Králové -

Nejlepší tuzemské závodní tahače zamíří do východních Čech. O víkendu 10. a 11. září 2005 se soutěžní kamiony představí fandům silných motorů na královéhradeckém Truckfestu. Diváci na akci uvidí například super race truck Tatra Jamal EVO IV královéhradeckého nestora motorismu Stanislava Matějovského, se kterým zvítězil v Evropském poháru tahačů a na akci nebudou chybět ani zástupci úspěšné roudnické stáje Evropského poháru tahačů Buggyra.

Akce, kterou organizátoři pojímají jako setkání řidičů, majitelů a provozovatelů nákladních automobilů, se uskuteční tradičně na královéhradeckém letišti. Loni se zdejšího Truckfestu zúčastnilo přes 400 nákladních vozů evropské i americké provenience, letos organizátoři hodlají překonat magickou pětistovkovou hranici. "Zvýšit hodláme i počet příchozích návštěvníků, kterých loni na královéhradecké letiště přišlo kolem 14 tisíc. Součástí akce bude tradičně řada soutěží pro diváky i řidiče, vystoupení hudebních kapel nebo kaskadérských skupin," uvedl jeden z organizátorů Josef Štefka.

 Expres motokáry v Rychnově nad Kněžnou
Alfa Romeo 156 S 2000 na setkání klientů Českého Telecomu v Rychnově nad Kněžnou - 8. 9. 2005, Rychnov nad Kněžnou -

V nádherném areálu motokrosového centra PuJaMi na okraji Rychnova nad Kněžnou se ve čtvrtek 8.9. konalo setkání klientů Českého Telecomu, zpestřené zkušebními i soutěžními jízdami na motokárách. Vítězové závodních jízd se mohli radovat z drobných cen a všichni pak také z dobré pečeně a dalších pochutin připravovaných místními specialisty na rožnění.

Setkání se účastnili i zástupci INTERNET EXPRES Prima Teamu, kteří přítomným předvedli část arzenálu závodní techniky - vozy Alfa Romeo 147 GTA a Alfa Romeo 156 S 2000, které se v letošním roce úspěšně účastní jak domácích, tak i zahraničních soutěží cestovních vozů.
         • fotografie •  

 Matějovský na stupních, Lacko s Buggyrou čtvrtý
Michal Matějovský obsadil v prvním nedělním závodě 3. místo - 4. 9. 2005, Most -

Řada návštěvníků, hostů a příznivců INTERNET EXPRES Prima teamu Stanislava Matějovského přijela o uplynulém víkendu do Mostu sledovat průběh Matador Czech Truck Prix 2005. Jely se zde jak další pohárové závody letošního seriálu FIA European Truck Racing Cupu, tak i závěrečné dva pohárové závody Česká Pojišťovna Škoda Octavia Cupu. Hosté tak měli možnost sledovat v akci hned několik týmových jezdců - Mirka Formana a Michala Matějovského v závodech pohárových octavií a Adama Lacka, který s úctyhodnou rychlostí přesedal z tahače do octavie a zase naopak.

O tomto víkendu byl z týmu v poháru octavií nejúspěšnější Michal Matějovský, který v prvním závodě vybojoval bronzový věnec a ve druhém pak skončil na pátém místě. Adam Lacko sváděl tuhé souboje mezi třemi desítkami evropských truckerů. V sobotním závodě jej trápila technika a skončil na místě sedmém. V nedělním závodě, po dobře zajetém měřeném tréninku a kvalifikaci, si vynikající taktickou jízdou vybojoval čtvrté místo za Španělem Albacetem, druhým Davidem Vršeckým a třetím v pořadí - Rakušanem Egonem Algauerem (podrobněji se k závodům vrátíme ještě v zítřejších článcích).

Dva prostorné V.I.P. stany INETERNET EXPRES Prima Teamu poskytovaly ideální zázemí pro hosty, kteří zde mohli sledovat dění na trati i bohatý doprovodný program moderovaný Bárou Štěpánovou. V něm nechyběla zajímavá módní přehlídka a příjemným zážitkem pro všechny byla i návštěva herců Valerie Zawadské, Míši Horké a René Přibyla - protagonistů úspěšného TV seriálu Rodinná pouta, zorganizovaná patronkou nadačního fondu Novorozenec Janou Příhodovou. Tým navíc zorganizoval spolu s pracovníky Autodromu Most předváděcí zkušební jízdy pro významné hosty Matador Czech Truck Prix 2005. Jezdci Adam Lacko a Mirek Forman tak svezli závodním tempem po mosteckém okruhu řadu osobností ve vozech Tatra Jamal Evo IV a pohárovou octavií. Nakrátko do týmového zázemí zavítal také Ministr průmyslu a obchodu pan Milan Urban, který později osobně dekoroval vítěze druhého nedělního závodu Česká Pojišťovna Škoda Octavia Cupu.
         • fotografie •  

 Další týmová prezentace se setkala s velkým úspěchem
Prezentační den probíhal v zázemí INTERNET EXPRES PRIMA Teamu - 30. 8. 2005, Most -

U příležitosti představení nového produktu Eurotel Car Control se na mosteckém Autodromu Duhové Energie v prostorách INTERNET EXPRES Prima Teamu sešly dvě desítky hostů a novinářů. Kromě seznámení s novou službou dostali také šanci nahlédnout do zákulisí motoristického sportu a na vlastní kůži vyzkoušet svezení v ostrých závodních speciálech.

Prezentační den v zázemí závodního týmu, v jehož jméně je obsažen nosný telekomunikační produkt společnosti Eurotel, byl pro většinu přítomných skutečně velice atraktivním zážitkem. "Propojení telekomunikační společnosti a motorsportu má svou hlubokou logiku, jejíž kořeny spočívají hlavně v rychlosti a dynamičnosti obou odvětví," zaznělo v úvodu motoristické části, která následovala ihned po skončení prezentace systému, jenž dokáže na základě pohybu firemního vozidla vybaveného GPS GSM modulem v podstatě zcela sám vypracovávat evidenci jízd.

Přítomní hosté týmu byli v krátkosti seznámeni s fungováním stáje, s jezdci a s technikou a po rozlosování a přesunu do boxů byl zahájen zhruba hodinový blok, v němž byli všichni zájemci do sytosti svezeni hned ve třech druzích závodní techniky. Adam Lacko pilotoval tahač Tatra Jamal EVO IV, Mirek Forman pohárovou octavii loňské generace a role "taxíkáře" se show carem pick-up se ujal technický manažer Roman Seidl.

Především dámská část osazenstva zprvu reagovala na nabídku nevšední zkoušky poněkud nedůvěřivě, ale po absolvování ostré jízdy se nenašla jediná z přítomných žen, která by adrenalinového zážitku litovala. Mezi pány se zase tu a tam objevovaly skeptické poznámky na adresu žlutého pick-upu, ale poté, co Roman zájemcům předvedl co malý "náklaďák" umí na závodní dráze, netajili se obdivem. Největší zájem byl ale o svezení tahačem. Jeho stabilita na trati a neuvěřitelné zrychlení v kontrastu s mohutností stroje vyvolaly skutečné nadšení. "Něco takového jsem skutečně nečekal, tohle si budu pamatovat celý život," řekl jeden z hostů po vystoupení z Tatry.

Hosté dostali pochopitelně i výklad na téma organizační a technické struktury mosteckého okruhu, prohlédli si pracoviště dispečinku a velice se zajímali i o zdejší vznikající Polygon pro výcvik bezpečné jízdy. V bloku volných otázek pak přišly na přetřes další technické detaily závodních vozů, ale také ladění podvozků, rozdíl mezi závodními a sériovými pneumatikami, vyhodnocování telemetrie a mnoho dalších témat.

"Jsme velice spokojeni a naši hosté také," řekla na závěr Alexandra Hroncová, PR specialistka společnosti Eurotel, která akci spoluorganizovala. "Bylo vidět, že toto prostředí je pro lidi velice atraktivní. Pokud navíc dostali možnost tak zblízka poznat závodní prostředí a dozvědět se tolik detailů, které třeba při sledování závodů v televizi nikdy nepoznají, jistě pro ně šlo o fantastický zážitek a podobnou akci brzy zopakujeme," řekla na závěr Hroncová.
         • fotografie •  

 INTERNET EXPRES Prima Team vyhlášen nejlepším týmem závodů v Mostě
Úspěšní jezdci INTERNET EXPRES Prima Teamu, kteří zvítězili v řadě kategorií MM ČR Divize D4, spolu s vedením a mechaniky týmu, Most 13.8.2005 - 14. 8. 2005, Most -

Uplynulý víkend přinesl značný bodový zisk do celkových tabulek. Zaznamenali jej nejen všichni piloti, ale hlavně celý INTERNET EXPRES Prima Team. "Tento závodní víkend nemůžu hodnotit jinak, než jako veliký úspěch a pochopitelně mě to moc těší. Jsem rád, že se nám to povedlo právě tady v Mostě, kde jsme dnes měli řadu významných partnerů a hostů, mezi kterými bych rád jmenoval zejména paní Miroslavu Němcovou, místopředsedkyni Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR nebo Otakara Divíška, primátora města Hradec Králové, tedy města, kde sídlí náš tým," nechal se po závodech slyšet generální manažer Stanislav Matějovský. K hodnocení víkendu se přidal i technický manažer Roman Seidl: "Úplně všechno fungovalo přesně tak, jak mělo. Vyhýbaly se nám naštěstí technické potíže, všechno bylo perfektně připraveno a jezdci nechybovali. Takhle bychom měli dokončit i celou sezónu," řekl.

Tým se v současnosti chystá na mostecký víkend trucků 2. - 4. září, kdy bude Adam startovat na buggyře a Michal Matějovský s Mirkem Formanem zde budou usilovat o body ve finálovém podniku Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu.
         • fotografie •  

 Testování a klientský den na mosteckém okruhu
S Race Truckem Buggyra testovali v Mostě David Vršecký, Gerd Korber a Adam Lacko - 3.-4. 8. 2005, Most -

Před blížící se sérií okruhových závodů na mosteckém autodromu se kompletní sestava stáje ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT sešla k absolvování testů, ale i k setkání s partnery - tentokrát ze společnosti Eurotel, a.s. - na tradičním klientském dni.

Zvlášť bohatý program měl Adam Lacko, který se připravoval především na závod tahačů. Ten se na mosteckém okruhu pojede první záříjový víkend. Sedlal opět bílý tahač Buggyra podporovaný společností Toll Collect.

Vzápětí ještě přešel na ostrou octavii, ve které se stal instruktorem Michala Matějovského. Absolvovali spolu několik desítek kol naplno s výkladem zkušenějšího z nich. Testy vozů pro přípravu na mostecký závod absolvovali další členové týmu Jiří Skula, Milan Urban i Mirek Forman. Všichni především hledali optimální nastavení svých speciálů pro specifiku zdejší tratě.

Zajímavým zpestřením dne bylo setkání s herci z populárního seriálu Rodinná pouta. Ti byli hosty týmu Buggyra, ale část své přítomnosti strávili ve žlutém týmu. Jan Révai a Klára Jandová se dokonce svezli v pohárové octavii. Po zasvěcení do specifiky ovládání těchto strojů nakonec absolvovali i několik kol za volantem.

Podobný program absolvovali také hosté klientského dne. Většina z nich s nadšením uvítala možnost absolvovat okruh vedle našich závodníků na sedadle spolujezdce, ale několik zkušených řidičů si zkusilo roli závodníků. Zážitky byly veliké...

         • fotografie •  

 Superfinalistky soutěže Česká Miss hosty stáje INTERNET EXPRES Prima Team
Superfinalistky soutěže Česká Miss Zuzana Štěpanovská, Michaela Štoudková, Jana Horáčková a Sandra Vídeňská s jezdci Michalem Matějovským a Mirkem Formanem - 26. 6. 2005, Brno -

INTERNET EXPRES Prima Team měl během víkendových závodů v Brně také vzácné hosty. Byla jich celá řada - herečka Chantal Poullain-Polívková, několikanásobný vítěz rallye Paříž-Dakar Karel Loprais, ale hlavně superfinalistky letošní soutěže Česká Miss Zuzana Štěpanovská, Kateřina Štoudková, Jana Horáčková a Sandra Vídeňská. Ty byly přítomny nejen na startu nedělních závodů, ale také v týmovém zázemí, kde diskutovaly s jezdci a hosty týmu.

V něděli odpoledne, v rámci doprovodných programů, přišly do týmového zázemí také děti z dětského domova v Sedloňově, které se živě zajímaly o činnost závodního týmu. Na závěr jejich návštěvy proběhla také autogramiáda s finalistkami soutěže Česká Miss a s herečkou Chantal Poullain-Polívkovou.

         • fotografie •  

 Autogramiáda s herci seriálu Rodinná pouta ve prospěch Nadačního fondu Novorozenec
Vystoupení mažoretek MTC KROK  před Amber hotelem Černigov - 17. 6. 2005, Hradec Králové -

Patronka Nadačního fondu Novorozenec Jana Příhodová a předseda správní rady tohoto fondu Doc. MUDr. Zdeněk Kokštein, CSc uspořádali před Amber hotelem Černigov v Hradci Králové v pátek 17.6.2005 zajímavou akci na podporu Nadačního fondu Novorozenec. Na pomoc jim tentokráte přišli členové INTERNET ERXPRES Prima Teamu, kteří na ploše před hotelem vystavili svoje závodní auta, mažoretky taneční skupiny KROK z Hradce Králové zase připravily poutavé vystoupení stejně jako kytarista a zpěvák František Nedvěd ml. Celá akce byla připravena za podpory královéhradecké rozhlasové stanice Rádio OK a převzal nad ní záštitu ředitel FN Hradec Králové, Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. Jako poděkování pro dárce finančních příspěvků připravily studentky královéhradecké Floristické školy z Ruseka malá květinová překvapení.

Hlavními protagonisty akce byli herci ze známého televizního seriálu TV Prima - Rodinná pouta - Petra Špindlerová, Jana Infeldová, Eva Ujfaluši, Tomáš Valík, Kryštof Rímský a Zbyněk Fric. Ti si také, krátce po příjezdu do Hradce Králové, prohlédli za přítomnosti ředitele FN Hradec Králové, Doc. MUDr. Leoše Hegera, CSc novorozencké oddělení a měli možnost seznámit se s konkrétním využitím prostředků Nadačního fondu Novorozenec a to přímo na speciálním novorozeneckém oddělení, kde jsou léčeni novorozenci po komplikovaných a předčasných porodech. Na Dětské klinice - oddělení starších dětí - herci pak uspořádali krátkou autogramiádu a besedovali s dětmi. Následně odjeli podpořit Nadační fond Novorozenec na prostranství před Amber hotel Černigov, kde byla uspořádána autogramiáda pro příchozí občany.

Podle slov Jany Příhodové by Nadační fond Novorozenec letos chtěl oslovit další sponzory a díky nim získat jeden a půl milionu korun na částečnou obnovu monitorů životních funkcí.

         • fotografie •  

 Závodní vozy budou vystaveny před hotelem Černigov
- 14. 6. 2005, Hradec Králové -

INTERNET EXPRES Prima Team se bude v pátek 17.6.2005 podílet na zajímavé akci. Před královéhradeckým hotelem Černigov budou vystaveny vozy Alfa Romeo 156 S 2000, se kterým v letošním roce zahajoval Adam Lacko svoji účast na závodech mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC v Italské Monze a také tahač Tatra Jamal, se kterým vyhrál v roce 2001 Evropský pohár tahačů Stanislav Matějovský.

Akce, pořádaná patronkou Nadačního fondu novorozenec Janou Příhodovou a Nadačním fondem novorozenec při fakultní nemocnici v Hradci Králové, si klade za cíl oslovit co nejvíce potenciálních dárců, kteří by mohli podpořit rozvoj speciálního novorozeneckého oddělení při fakultní nemocnici v Hradci Králové, konkrétně shromáždit prostředky na obnovu monitoru životních funkcí novorozenců.

Akci podpoří rovněž představitelé úspěšného televizního seriálu Rodinná pouta, či František Nedvěd ml. - ti všichni budou mít v 15 hodin před hotelem Černigov autogramiádu a příchozí zde budou mít také možnost zakoupení knížky, která vznikla na základě televizního seriálu.


 Rallye Party v Hradci Králové
Prostor při vjezdu na Všesportovní stadion byl vyhrazen pro start závodu - 11. 6. 2005, Hradec Králové -

Příznivci rychlých kol měli o tomto víkendu svátek. Na Všesportovním stadionu v Hradci Králové - Malšovicích se uskutečnila unikátní exhibiční speed show závodních vozů - RALLYE PARTY Hradec Králové 2005. V průběhu celé soboty byly k vidění různé vozy i prototypy z různých disciplín, s homologací i bez ní. Trať, na rozdíl od předchozího ročníku, nevedla pouze okolím stadionu, ale také přímo po škvárovém oválu, takže diváci na tribunách měli ideální přehled o všech vozech.

Sobotním jízdám na malšovickém Všesportovním stadionu předcházela autogramiáda některých jezdců v obchodním domě Futurum. Té se za INTERNET EXPRES Prima Team zúčastnil jezdec Michal Matějovský. Příchozí měli také možnost prohlédnout si zblízka špičkový okruhový speciál Alfa Romeo 156 Super 2000.

         • fotografie •  

 Testování v Mostě se jako host zúčastnil známý hokejista Milan Hejduk
Hokejista Milan Hejduk s Michalem Matějovským během testování na mosteckém okruhu - 9. 6. 2005, Most -

Jezdci INTERNET EXPRES Prima Teamu zavítali na pravidelné testování na mostecký autodrom. "Budeme zkoušet především optimální nastavení podvozku", řekl před zahájením testů technický manažer týmu Roman Seidl a pokračoval: "v polovině srpna se na zdejším okruhu jedou závody ze seriálu Mezinárodního mistrovství ČR - Divize D4 a také jeden z dalších závodů seriálu Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup 2005. Ikdyž je to až za dva měsíce, možností, kdy vzhledem k našemu termínovému kalendáři můžeme testovat, do té doby mnoho není".

Ve čtvrtek 9.6. se také během testování na mosteckém Autodromu Duhové Energie odehrály skutečně ojedinělé "Taxi jízdy" ve stylu prestižního německého seriálu DTM. Hosty INTERNET EXPRES Prima Teamu byli hokejový mistr světa Milan Hejduk a výkonný ředitel společnosti ČESKÝ TELECOM a.s. Zbigniew Makowski. Oba dostali možnost ozkoušet hned tři závodní speciály v pozici spolujezdce a jeden pak dokonce sám Milan Hejduk i řídil. "Tohle jsem opravdu nečekal, je neuvěřitelné jak auto sedí na trati. Pořád jsem před zatáčkou nechápal, proč pilot nezačíná brzdit. Na můj vkus šel do brzd hrozně pozdě, ale pak to přišlo a bylo vidět, že ví, co dělá. Byl to fantastický zážitek," nechal se slyšet hokejista po prvních ostrých kolech s Jurajem Šedivým, která absolvoval v loňském modelu pohárové octavie.

Pak je mistr Evropy Stanislav Matějovský svezl v závodním trucku Tatra. I z téhle jízdy byli oba hosté maximálně unešeni "Především mě zaujalo, jak neuvěřitelného zrychlení dokáže pětitunový kolos dosáhnout. A ta stabilita a brzdy, prostě nádhera," pochvaloval si po jejím skončení Zbigniew Makowski. Následovala opět jízda na sedadle spolujezdce, tentokrát s novou generací pohárové octavie, s níž Michal Matějovský úspěšně bojoval o víkendu v Brně v Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu, který se tam jel v rámci víkendu DTM. "Zase o kus jiný zážitek, tady je o poznání silnější motor a Michal je opravdu skvělý jezdec," nechal se tentokrát slyšet hokejový mistr.

Po krátkém školení pak usedl sám na místo řidiče do loňské octavie a vyrazil na mosteckou trať poznávat první krůčky v závodnické abecedě. První kola jel s respektem, ale postupně zrychloval a tak si dokonce i vyzkoušel jaké to je, když přetočený vůz v exponované zatáčce jde do hodin. "Měl jsem moc vysokou nájezdovou rychlost do té zatáčky, o které mi až teď řekli, že už vytrestala i opravdové závodníky. Myslel jsem, že to projedu, ale bylo to záludnější, než jsem myslel. Ale bylo to v pohodě. Pochopil jsem ten hlavní rozdíl mezi sériovým a závodním vozem. Ten je jasně v podvozku, ve stabilitě, v brzdách. Se sériovým autem se to prostě vůbec nedá srovnat a já jsem moc rád, že jsem tu dnes tenhle zážitek mohl získat, bylo to fantastické," uzavřel Milan Hejduk.

         • fotografie •  

 Autogramiáda na brněnském Autosalonu
Jiří Skula a Michal Matějovský během autogramiády na stánku společnosti PARAMO a.s. - 7. 6. 2005, Brno -

Pořadatelé Autosalonu Brno a brněnského závodu seriálu DTM, v rámci kterého se jel i druhý podnik letošního seriálu závodů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cup, se rozhodli spojit své síly a připravili ojedinělou motoristickou akci "Super auto víkend". Důvodem vzniku této akce byla skutečnost, že "Autosalon Brno 2005" a motoristický víkend na Masarykově okruhu "DTM Brno 2005" probíhaly částečně ve stejném termínu, konkrétně o víkendu 4.6. až 5.6.2005.

Pro motoristické fanoušky to znamenalo jediné, kromě největší středoevropské přehlídky novinek ze světa automobilů mohli v Brně navštívit ve stejném termínu také Automotodrom Brno a shlédnout prestižní závod Německého mistrovství cestovních vozů - DTM, či jeden z vrcholných podniků domácí okruhové sezóny - závody nových pohárových octávií.

Okruhové cestovní speciály dostaly také prostor na volné ploše výstavního areálu BVV. Na stánku společnosti PARAMO a.s., v pavilónu B, byla vystavena Alfa Romeo 147 GTA INTERNET EXPRES Prima Teamu a na stejné místo přijeli v úterý 7.6. i jezdci týmu Michal Matějovský a Jirka Skula jr.. Během autogramiády zde tito závodníci odpovídali na četné dotazy motoristických fanoušků. Zúčastnili se také některých akcí připravených pro návštěvníky stánku společnosti PARAMO a.s. Celá show, kterou moderoval Jirka Filip z brněnské televize, se setkala se u příchozích s velkým zájmem.

         • fotografie •  

 Prezentace MAN na královéhradeckém letišti
Tatra Jamal Evo IV, pilotovaná Josefem Dvořákem, byla připravena na předváděcí jízdy po hradeckém letišti - 4. 6. 2005, Hradec Králové -

V pátek a v sobotu 3.- 4.6.2005 uspořádalo zastoupení prodeje vozů MAN v České republice velkou prezentační show spojenou s představením nové typové řady vozidel kategorie N2 s celkovou hmotností od 6-ti do 12-ti tun. Tato vozidla se vyznačují zcela novou konstrukcí rámů, kabin a náprav. Nové jsou i motory o výkonu 150, 180, 206 a 240 PS se vstřikováním Common Rail s externí/interní recirkulací výfukových plynů.

Předváděcí akce byla doplněna řadou kulturních a sportovních vystoupení. Velké pozornosti návštěvníků se těšila Tatra Jamal Evo IV. Tu na královéhradeckém letišti pilotoval člen INTERNET EXPRES Prima Teamu Josef Dvořák a adrenalinovou jízdu v závodním trucku s ním měli možnost zažít vylosovaní návštěvníci akce. Další zajímavá vystoupení pro návštěvníky připravil trojnásobný mistr světa v cyklotrialu pan Martin Šimůnek a také členové Českého velocipedového spolku. Fotografie z jejich vystoupení jsou ve fotogalerii k tomuto článku.

         • fotografie •  

 75. výročí Masarykova okruhu v Brně
Výstavka závodních vozů - 21. 5. 2005, Brno -

Masarykův okruh v Brně slaví v letošním roce 75. výročí od svého založení a při této příležitosti byl organizátory osloven také INTERNET EXPRES Prima Team, aby během oslav přímo na brněnském okruhu vystavil své závodní vozy - Alfu Romeo 156 S 2000 a závodní tahač Tatra Jamal EVO IV.

Tyto vozy doplnily výstavku dalších špičkových závodních strojů, které byly na okruhu během oslav k vidění. Nechyběli zde také jejich piloti- mistr světa Karel Loprais, mistr Evropy v závodech tahačů Stanislav Matějovský a vicemistr ČR Miloš Beneš. Bohatý doprovodný program v podvečer umocnily jízdy některých z účastníků akce v závodních vozech.

Úplně na závěr, to již ve večerních hodinách, proběhl koncert skupiny Kabát, slavnostní křest dokumentárního filmu k 75. výročí založení Masarykova okruhu a nakonec pak ohňostrojová show.

         • fotografie •  

 Bohatý program pro týmové hosty
Výhercům tomboly předal poukázky na odběr mobilních telefonů jezdec INTERNET EXPRES Prima Teamu Michal Matějovský - 15. 5. 2005, Most -

V rámci zahájení nového ročníku seriálu závodů Česká pojišťovna Octavia Cup 2005, jehož první díl se se uskutečnil minulou sobotu a neděli na mosteckém Autodromu, uspořádal INTERNET EXPRES Prima Team pro své hosty zajímavý program. Návštěvníci měli možnost poznat přípravu týmu na závody a také jejich průběh a to nejen z tribuny mosteckého Autodromu, ale také z pohledu týmového zázemí. Během závodů byl pro návštěvníky připraven bohatý program spojený mimo jiné s návštěvou závodních boxů či týmového zázemí.

V průběhu závodů seznámili jezdci Michal Matějovský, Miroslav Forman a Juraj Šedivý společně s generálním manažerem Stanislavem Matějovským a ostatními členy týmu své hosty s dosavadními výsledky a také se záměry týmu v nejbližším období.

O chvíle oddechu návštěvníků se postarali členové INTERNET EXPRES Prima Teamu také třeba tím, že pro ně připravili zajímavou módní přehlídku v choreografii modelky Jany Příhodové. Nakonec se mohli někteří z účastníků radovat z vyhraných mobilních telefonů, které byly hlavní cenou tomboly losované v závěru programu.

         • fotografie •  

 Testování pokračuje
Adam Lacko během testování v Mostě, 30.3.2005 - 29.-30. 3. 2005, Most -

Počasí se v těchto dnech umoudřilo už i v Čechách a tak je každá volná chvilka věnována testování závodní techniky. Na sklonku minulého týdne využil tým možnosti testovat na brněnském Masarykově okruhu a počátkem tohoto týdne se pak technika i jezdci přesunuli na Autodrom Most, kde se v testování pokračovalo.

Obou testů se účastnil Adam Lacko i někteří další jezdci týmu. Ti všichni měli k dispozici Alfu Romeo 147 GTA, soutěžní vozy Škoda Octavia a Škoda Pick-up. Nová Alfa Romeo 156 S 2000 je již opět v Itálii, kde se připravuje na první závod seriálu mistrovství světa cestovních vozů (WTCC), který se jede v Monze již příští víkend. Nově upravenou trať mosteckého autodromu vyzkoušel i Jiří Skula senior, jezdec seriálu Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup. Naopak jeho "seriálový" kolega Michal Matějovský pod dozorem lékařů stále rehabilituje zraněnou levou ruku a testování se zatím neúčastní: "Lékaři přislíbili, že pokud půjde vše dobře, budu moci začít testovat na přelomu dubna a května" poznamenal smutně Michal při návratu týmu do Hradce Králové.

         • fotografie •  

 Alfa Romeo 156 S 2000 vystavena v Jaroměři
Vystavené závodní vozy před společností Autoprofi & Matějovský - 26. 3. 2005, Jaroměř -

U příležitosti "Dne otevřených dveří společnosti Autoprofi & Matějovský" se vypravili členové INTERNET EXPRES Prima Teamu v sobotu 26. března 2005 do Jaroměře, aby zde spolu s novinkami mladoboleslavské škodovky, vystavili také některé své závodní vozy. Byla zde představena nová Alfa Romeo 156 Super 2000 s výkonem 280 koní, se kterou se Adam Lacko zúčastní soubojů v letošním Mistrovství světa cestovních vozů a nechyběl ani úspěšný tahač tatra, se kterým vyhrál v roce 2001 Stanislav Matějovský titul mistra Evropy.

Bohatý program jarního dne otevřených dveří moderovala patronka INTERNET EXPRES Prima Teamu Bára Štěpánová. Stanislav Matějovský, generální manažer týmu, seznámil návštěvníky s hlavními záměry týmu pro rok 2005, kdy těžištěm činnosti bude účast na seriálech závodů Mistriovství světa cestovních vozů (WTCC) a v letošním seriálu závodů ČESKÁ POJIŠŤOVNA Škoda Octavia Cup. Návštěvníci "Dne otevřených dveří společnosti Autoprofi & Matějovský" měli také možnost diskutovat s modelkou Janou Příhodovou i herečkou a moderátorkou Bárou Štěpánovou, během jejich odpolední autogramiády. Té se zúčastnili i jezdci týmu Michal Matějovský a Adam Lacko.

         • fotografie •  

 IVECO STRALIS bude zajišťovat přepravu závodních vozů
Stanislav Matějovský, generální manažer týmu a člen představenstva akciové společnosti AGROTEC a.s. Hustopeče, Ing. Martin Rada. - 25. 3. 2005, Most -

Stanislav Matějovský těsně před zahájením nové sezóny doplnil vybavení závodní stáje o špičkový a spolehlivý tahač IVECO STRALIS, vyznamenaný titulem "TRUCK of the Year 2003". Vozidlo v týmové žluté barvě mu minulý týden předal na brněnském Masarykově okruhu ředitel divize IVECO MORAVIA a člen představenstva akciové společnosti AGROTEC a.s. Hustopeče, Ing. Martin Rada.

Jedná se o vrcholný typ modelové řady se znakem náprav 4x2, který je vybaven motorem o výkonu 353 kW (480 HP), splňujícím samozřejmě limity EURO III, který bez problémů zajistí přepravu týmového návěsu až se šesti závodními vozy na jednotlivá místa konání závodů v České republice i v zahraničí.


 Tisková konfernce IEP týmu u příležitosti zahájení sezóny 2005
Dr. Roman Ječmínek, Stanislav Matějovský a Adam Lacko při zahájení tiskové konference, Praha, hotel Ambassador 24.3.2005 - 24. 3. 2005, Praha -

Za velkého zájmu novinářů i široké veřejnosti oficiálně zahájil ve čtvrtek 24.3.2005 generální manažer INTERNET EXPRES Prima Teamu Stanislav Matějovský týmovou závodní sezónu 2005. Tisková konference, uspořádaná při této příležitosti, se konala v samém srdci Prahy, v dolní části Václavského náměstí, v kongresovém centru hotelu Ambassador.

Stanislav Matějovský vysvětlil přítomným důvody, které tým pro nejbližší období vedly ke změně zaměření v závodní činnosti: "V týmu je prioritním jezdcem teprve 20-ti letý Adam Lacko a vedle něj tu jsou také další dva velmi mladí jezdci - Jiří Skula a můj syn Michal Matějovský. Ti všichni chtějí závodit na okruzích, ale spíše s cestovními vozy než se závodním tahačem. Proto chceme těmto mladým jezdcům dát šanci a oni sami musí prokázat, zda jí dovedou využít či nikoliv. Já jsem ale přesvědčen, že jejich dosavadní výsledky naznačují, že mají na to, aby dosáhli dobrých umístění a mohli se i dále zlepšovat. Samotný Adam Lacko prokázal ve FIA European Racing Cupu, že patří k evropské špičce. Známe řadu jeho dobrých výkonů i z okruhových závodů cestovních vozů dosažených v soutěžích v ČR . Domnívám se tedy, že by se měl postupně dostat mezi nejlepších patnáct jezdců v Mistrovství světa cestovních vozů (WTCC)".

Stanislav Matějovský představil v dalším programu ostatní soutěže, kterých se týmoví jezdci budou v roce 2005 účastnit. Patří mezi ně již tradičně Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup, ale také mezinárodní soutěže jako Divinol Cup nebo Mezinárodní mistrovství ČR - Divize D4. Novinkou pro fanoušky a příznivce týmu bude možnost sledovat závody Mistrovství světa cestovních vozů (WTCC) v přímých televizních přenosech. Všechny ostatní závody pak jako dříve budou k dispozici ze záznamu (více informací na www.csms.cz).

Mezi hosty a návštěvníky tiskové konference byli i čelní představitelé automobilového sportu v České republice - Ing Radovan Novák, generální sekretář FAS ČS a Dr. Roman Ječmínek, prezident Autoklubu ČR. Na závěr tiskové konference se její účastníci odebrali na rušné Václavské náměstí, kde byla za účasti herečky, moderátorky a dlouholeté patronky týmu Báry Štěpánové slavnostně pokřtěna nová Alfa Romeo 156 S 2000 určená pro Adama Lacka a seriál závodů FIA World Touring Car Championship 2005.

         • fotografie •  

 Primátor Otakar Divíšek zavítal do týmových dílen
Primátor města Hradce Králové Otakar Divíšek a generální manažer týmu Stanislav Matějovský během prohlídky dílen ČSMS a.s. Hradec Králové - 8. 3. 2005 -

Primátor města Hradce Králové Otakar Divíšek navštívil v úterý 8. března 2005 týmové zázemí akciové společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. Hradec Králové. Během prohlídky seznámil generální manažer společnosti Stanislav Matějovský primátora Divíška s vývojem zázemí pro motoristický sport v této společnosti a dále se zaměřením a stavem přípravy na letošní motoristickou sezónu.

Předmětem zájmu i dalších diskusí byla zejména nová Alfa Romeo 156 Super 2000 připravovaná pro letošní seriál závodů Mistrovství světa cestovních vozů (FIA WTCC). Primátor se zajímal také o bezpečnostní opatření jak na jednotlivých závodech, tak i o bezpečnostní prvky instalované přímo na voze a sám si vyzkoušel posezení v kokpitu soutěžního speciálu Alfa Romeo. Primátor Otakar Divíšek ocenil během své návštěvy dosavadní dosažené výsledky a popřál celému týmu úspěšnou sezónu 2005.

         • fotografie •  

 Příprava na sezónu pokračuje
Adam Lacko na Greenu nedaleko Palma de Mallorca - 7. 3. 2005 -

Koncem minulého týdne se Adam Lacko vrátil z několikadenního pobytu na ostově Mallorca. Podobně jako v Austrálii se věnoval i ve středomoří zvyšování fyzické kondice před zahájením sezóny. Pravidelně navštěvoval místní fitness centrum a při - pro nás v této době neuvěřitelných patnácti stupních nad nulou - si zahrál i golf.

Adam je ale také stálým hostem týmových dílen a spolupracuje s mechaniky při posledních úpravách závodních vozů. Na otázku, jak stráví posledních několik týdnů před prvními závody (8.-10.4.2005, Monza, Itálie), odpověděl: "Ještě jednou vyjedu na kondiční lyžování do Rakouska, ale odtud se již příští týden přesouvám do Itálie na první testování. Věříme, že se alespoň tam počasí už konečně uklidní a před prvními ostrými testy nové Alfy Romeo 156 S 2000, které proběhnou ve dnech 22. - 23. března v italské Monze, budeme moci pokračovat na doladění vozu na některém ze srovnatelných okruhů při alespoň trochu příznivějších klimatických podmínkách než jaké panují nyní v Česku. Víme, že některé týmy již od minulého týdne testují - např. SEAT Sport tým nebo Chevrolet tým. Ale i oni zápasí s počasím. Např. druhý ze jmenovaných týmů se musel kvůli sněžení na okruhu ve španělském Albacete narychlo přesunout jižněji na okruh do Valencie."
         • fotografie •  

 Na nadcházející sezónu se intenzivně připravuje i Jiří Skula
Jiří Skula během soustředění ve Švýcarských Alpách - 3. 3. 2005 -

Koncem minulého týdne se vrátil ze zimního soustředění ve švýcarských Alpách mladý jezdec týmu Jiří Skula, který v loňském roce vstoupil velmi úspěšně do závodů divize D4 Mistrovství České republiky. Během horského soustředění poctivě plnil předepsaný denní harmonogram spočívající v posilování, plavání a hlavně lyžovaní.

Ještě před tímto soustředěním se koncem ledna zúčastnil spolu s dalšími téměř osmdesáti jezdci testování motokár v italském Lonatu. Testování samo bylo dobrou přípravou před blížící se sezónou a jezdec jej hodnotí pozitivně: "Testoval jsem stroj s motorem ICA 100 a později pak s motorem ROK 125. Při přítomnosti takového počtu strojů byla dráha zakrátko "nagumována" od pneu a tím se zlepšovaly i podmínky pro jízdu. Dosahované časy byly srovnatelné s ostatními jezdci na trati. Při testování motoru ROK 125, který byl osazen pouze na našem stroji, pak časy odpovídaly časům při podzimním světovém finále."
         • fotografie •  

 Příjemné setkání v Českých Budějovicích
Hanka Mitrovská a Iveta Petráňová s pracovníkem BUDĚJOVICKÉHO MĚŠŤANSKÉHO PIVOVARU a.s., panem Neufusem - 15. 2. 2005 -

Chvíli volna si udělali v úterý 15.2.2005 někteří členové týmu, aby využili pozvání jednoho z partnerů - akciové společnosti BUDĚJOVICKÝ MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR a.s. na malou exkurzi do jejich hlavního podniku v Českých Budějovicích a se zájmem se seznámili s technologií výroby světoznámého piva značky Budweiser Bier.

Při neformálním posezení s generálním ředitelem pivovaru a předsedou představenstva akciové společnosti panem Miroslavem Leštinou poděkoval generální manažer týmu Stanislav Matějovský za dosavadní bezvadnou letitou spolupráci a seznámil vedení společnosti s některými nejbližšími záměry v oblasti rozvoje motoristického sportu z pohledu akciové společnosti ČESKOLOVENSKÝ MOTORSPORT, a.s. Hradec Králové.
         • fotografie •  

 Z horké Austálie na zasněžené šumavské kopce
Adam Lacko se s chutí projel s Jirkou Formanem na sněžném skůtru - 12. 2. 2005 -

Krátce po návratu ze soustředění v Australii vyměnil Adam Lacko prosluněné pláže Gold Coast za zimní idylu na šumavských kopcích. Zde se sešli někteří členové týmu s jeho generálním manažerem Stanislavem Matějovským, aby pokračovali v přípravách na zahájení sezóny. Adam Lacko se věnoval mladému Jiřímu Formanovi, oba zde měli možnost v klidu rozebrat řadu situací ze závodů loňského ročníku a připravovat tak taktiku na rok letošní. Volný čas pak věnovali lyžování i jízdám na sněžném skůtru.

Adam Lacko tu také od představitelů týmu převzal cenu Jiřího Sedláře, která mu byla udělena 27.1.2005 - v době jeho nepřítomnosti v ČR - v rámci slavnostního vyhlášení ankety motoristických novinářů - ZLATÝ VOLANT.
         • fotografie •  

 Adam Lacko ukončil zimní přípravu v Austrálii
Adam Lacko během svého kondičního programu v australském Gold Coast - 9. 2. 2005 -

Počátkem tohoto týdne se vrátil ze zimního soustředění prioritní jezdec ČESKÝ TELECOM PRIMA TEAMU Adam Lacko. Ukončil tak měsíční pobyt v australském letovisku Gold Coast, ležícím na východním pobřeží asi 100 km jižně od Brisbane. Pod odborným vedením trenéra Jaromíra Jiříka byla jeho zimní příprava zaměřena zejména na úpravu životosprávy a zvyšování fyzické kondice.

Adam sám k pobytu říká: "Posilovnu jsem navštěvoval 4x týdně, vedle toho jsem hodně plaval, jezdil na kolečkových bruslích a denně běhal. I když jsem se snažil podívat v Austrálii na nějaké závody, nakonec se mi to nepodařilo a ani za volantem soutěžního či jiného vozu jsem tam neseděl. O to víc se těším na první testování před zahájením letošních soutěží. O tom kde a kdy to bude se rozhoduje právě v těchto dnech. Tento týdem mám poradu s generálním manažerem týmu Stanislavem Matějovským, kde si upřesníme plány na letošní rok i na nejbližší období."


 Michal Matějovský se zranil při zimní přípravě
Michal Matějovský se pilně připravuje v posilovně - 6. 2. 2005 -

Již v listopadu začal svoji zimní přípravu okruhový jezdec Michal Matějovský. Ta byla zaměřena zejména na zlepšení celkové fyzické kondice.

Pod vedením trenéra Marka Ekrta absolvoval Michal dvouměsíční trénink ukončený relaxačním pobytem na horách. A právě zde se o minulém víkendu Michal zranil na levé ruce. Nyní je hospitalizován v královéhradecké nemocnici, kde se dokonce v pondělí 7.2. bude muset podrobit komplikovanému operačnímu zákroku. Sám ke svému zranění říká: "Lyžovali jsme v Krkonoších, byly ideální sněhové podmínky a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly přijít nějaké problémy. Pak mne bohužel nečekaně srazil přímo na svahu jiný lyžař a já jsem si dost ošklivě poranil levou ruku. Tu mi budou muset operovat, věřím ale, že se dám rychle opět dohromady tak, abych mohl koncem března začít testovat".
         • fotografie •  

 Adam Lacko oceněn v anketě Zlatý volant
Ing. Radovan Novák, gen. sekretář FAS AČR předal cenu Jiřího Sedláře pro nepřítomného Adama Lacka do rukou Stanislava Matějovského - 28. 1. 2005 -

V kongeresovém sále pražského hotelu Ambassador se ve čtvrtek 27. ledna konalo již 28. slavnostní vyhlášení ankety motoristických novinářů - Zlatý volant 2005.

Prestižní anketu vyhlásila agentura Sport-Press ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů. O držitelích cenných trofejí rozhodovalo v letošním roce 25 významných motoristických novinářů a odborníků. Osmadvacetiletá historie této odborné ankety je pestrá jako motoristický sport sám. Myšlenka na ni se zrodila v časopise motoristická současnost a prvními vítězi se v roce 1976 stali soutěžák Vladimír Hubáček a okruhová legenda Zdeněk Vojtěch. Dodnes je vítězství v některé z kategorií mezi motoristickými sportovci velmi ceněno a souvisí vždy s některou z vlekých postav tohoto sportu u nás.

Pro zástupce ČESKÝ TELECOM Prima Teamu bylo vyhlašování výsledků ankety dvojnásob radostné. Nejprve byl oceněn Adam Lacko jako nějúspěšnější jezdec roku 2004 v kategorii do 30-ti let, tedy cenou Jiřího Sedláře. V této kategorii může jeden jezdec zvítězit pouze jednou. Minulými vítězi se například stali: Jan Kopecký (v r. 2000), Roman Kresta (v r. 2001) či Václav Pech jr. (v roce 2003). Dvacetiletý Adam Lacko cenu ve čtvrtek převzít nemohl, protože je na kondičním předsezónním soustředění v Austrálii. Cenu tedy za Adama převzal generální manažer týmu Stanislav Matějovský, který je držitelem stříbrného volantu v kategorii závodů na okruzích z roku 2001. I tenkrát podobně jako letos vyhrál tuto kategorii Tomáš Enge a Adam Lacko se, díky vynikajícímu třetímu místu v Evropském poháru tahačů v roce 2004, může radovat z příčky bronzové. Obě ceny budou slavnostně Adamovi předány po jeho návratu ze zahraničí.
• výsledky •         • fotografie •  

 Vstup do sezóny 2005
- 20. 1. 2005 -

Počátkem letošního roku se náš tým opět trochu rozrostl. Naše jezdce budeme nasazovat do závodů motokár, Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích a dva naše vozy budou také startovat v novém Česká pojišťovna Škoda Octavia Cupu a na některých vybraných závodech v zahraničí. V plném proudu je nejen příprava technického zázemí a soutěžních cestovních vozů v dílnách v Hradci Králové, ale samozřejmě i příprava trucků u našeho partnera. První testování bude probíhat koncem února.

Na jaro připravujeme tiskovou konferenci, již tradičně v pražském hotelu Ambassador, kde představíme naše jezdce pro rok 2005 a budeme také informovat o tom, kdo s jakým vozem a v jaké třídě bude hájit barvy našeho týmu a naší republiky.

V nadcházejícím roce přeji všem našim fanouškům a partnerům zdraví, štěstí a spokojenost.

Stanislav Matějovský
generální manager teamu