příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Forman se skvěle uvedl ve Stars of Tomorrow

Jiří Forman se startovním číslem 32 před jedním ze svých soupeřů - 6.-8. 4. 2007, Kimbolton, Anglie -

První závodní víkend seriálu závodů motokár v rámci série Stars of Tomorrow se konal o uplynulém víkendu v anglickém Kimboltonu (nedaleko Cambridge, severně od Londýna). Na startu bylo více než třicet jezdců. Seriál Stars of Tomorrow je hodně sledovaný všemi medii, včetně TV. Ve dvou víkendových dnech se v rámci tohoto seriálu jedou vždy dva samostatné závody a to systémem měřený trénink, dvě rozjížďky a finálový závod.

Sobota začala pro Jiřího Formana trochu smolně, když z technických důvodů (uvolnilo se mu převodové kolo) nedokončil měřený trénink, v první rozjížďce pro kolizi krátce po startu nedojel a ve druhé rozjížďce skončil na 14. místě. Na roštu finálového závodu byl tak až 18. místě. Ve finále však podal skvělý výkon, podařilo se mu odstartovat bez kolize a celý závod soupeře jen předjížděl a v cíli skončil na vynikajícím 7. místě! V nedělních závodech už měřený trénink absolvoval, v obou rozjížďkách byl do 10. místa a ve finále tak startoval z 8. pozice na startovním roštu. Start mu ale nevyšel, přesto se během závodu opět skvěle propracovával dopředu a skončil osmý.

Celý víkend tak byl velice úspěšný. Mladý Forman skončil 2x mezi desítkou nejlepších jezdců a byl také nejlepším z jezdců ZIP teamu. Bylo velmi příjemné vidět, jak přijímá gratulace týmových manažerů a kolegů, kteří mu takovýto výsledek předpovídali nejdříve po polovině sezóny.
Jirka Forman v zázemí týmu na okruhu v anglickém Kimboltonu Na startovním roštu Při průjezdu jednou ze zatáček Celkový pohled na okruh v Kimboltonu