příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Jiří Forman postoupil do finále mistrovství Evropy!

Jiří Forman se svým strojem (Top Kart-Comer-Dunlop; Essay, 14.7.2007) - 12. - 15. 7.2007, Essay, Francie -

Mladý jezdec Jiří Forman, tentokrát v barvách anglického týmu Zip Kart, se ve dnech 12.-15. 7. 2007 zúčastnil kvalifikace pro mistrovství Evropy v závodech motokár ve třídě KF 3 v Essay ve Francii, kde se sešla velmi silná konkurence.

Kvalifikace se zúčastnilo na šedesát jezdců z devíti zemí Evropy. "Po celou dobu jsem jezdil kolem pátého, šestého místa. V poslední rozjížďce jsem se ale dostal do kolize s jiným jezdcem a musel jsem tvrdě bojovat o postup. Nakonec jsem skončil na 17. postupovém místě.", řekl po závodech spokojený český jezdec. Do finále postupovalo 25 nejlepších a Jiří Forman, kterého může těšit, že porazil většinu svých mnohdy lepších soupeřů z Anglie, je tak mezi nimi. Místní francouzští novináři jej dokonce označili - díky stylu jízdy a průběhu kvalifikace - jako jednoho z možných favoritů ME. Finále mistrovství Evropy se koná v září v Itálii.

Před tímto závodem se Jiří Forman objevil v italské Ale (Ala Karting Circuit, Easy Kart Serie), kde zajel rovněž velmi dobře a spolu se svým týmovým kolegou si odnesli poháry - Radim Maxa za 4. místo a Jiří Forman za 5. místo.
Jiří Forman spolu s dalšími účastníky kvalifikace na finále mistrovství Evropy (KF 3 Championship, Essay, Francie) Jiří Forman přebírá pohár za 4. místo v italské Ale (Ala Karting Circuit) Nejlepší jezdci soutěže Easy Kart (Ala Karting Circuit, 6.5.2007) Jiří Forman a Radim Maxa s poháry, které získali v italské Ale (Ala Karting Circuit)