příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Poslední letošní závod Mistrovství České republiky v kartingu

Jiří Forman se startovním č. 86 v druhé bodované jízdě - 29.-30. 9. 2007, Vysoké Mýto -

Uplynulý víkend se ve Vysokém Mýtě uskutečnily poslední závody Mistrovství České republiky v kartingu, kterých se zúčastnili také Sébastien Kalvach, Radim Maxa a Jirka Forman.

První z jmenovaných, Sébastien Kalvach, který v letošním roce teprve získává zkušenosti, bojoval ve všech třech jízdách třídy Kadet v druhé polovině pole závodníků. Nakonec byl klasifikován jako desátý a v průběžném pořadí mu patří 11. příčka.

Nejlepší bilanci z vysokomýtských závodů měl Radim Maxa ve třídě ROK Junior. Maxa bojoval v první jízdě s Janem Midrlou o první příčku. V cíli nakonec skončil těsně za ním. V druhé jízdě byl čtvrtý, ale vše si vynahradil v jízdě poslední, kterou vyhrál. Ve Vysokém Mýtě tak skončil druhý se ziskem 58 bodů a v celkovém hodnocení letošního mistrovství obsadil se ziskem 248 bodů 3. místo za Vrečkou (255 bodů) a vítězem této třídy Janem Midrlou (309 bodů).

Do bojů v posledních závodech letošního ročníku Mistrovství České republiky zasáhl - vzhledem ke svému zahraničnímu angažmá - letos poprvé i Jiří Forman, který se tu jízdu od jízdy zlepšoval. Nejprve zajel devátý nejlepší čas z dvacítky jezdců třídy ROK Junior, pak sedmý a nakonec v poslední bodované jízdě to už bylo 6. místo. K doposud čistému bodovému kontu si tak připsal 26 bodů a celkově skončil - s jedním odjetým závodem - na 17. místě.

Pro mladé motokáristy ale sezóna rozhodně ještě nekončí. Formana již v závěru příštího týdne čeká závod na trati v Monacu, kde by se měl zúčastnit prestižního FIA Monaco Kart Cup for the Formula A and ICA-Junior. Radim Maxa zase pojede světové finále v Itálii, kde se očekává na sto "Rokkerů" z celého světa, mezi kterými se bude rozhodovat o mistru světa této kategorie.
Jiří Forman před Barborou Štěpánovou Vedoucí dvojice Doubek a Midrla pronásledovaná Maxou, Vrečkou a Řezníkem, 2. bodovaná jízda Oba mladí závodníci - Jiří Forman a Radim Maxa - jedoucí ve třídě ROK Junior mohli být ve Vysokém Mýtě s výsledky spokojeni Sébastién Kalvach na závodech ve Vysokém Mýtě startoval ve třídě Kadet