příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

V Tatře se slavilo 110. výročí od výroby prvního automobilu

Stanislav Matějovský, Ronald A. Adams a Milota Srkal se setkali během oslav 110. výročí založení výroby automobilů v TATŘE Kopřivnice - 1. 9. 2007, Kopřivnice -

Kopřivnická automobilka Tatra, která v letošním roce slaví 110 let své existence, jen za první polovinu letošního roku navýšila výrobu o 76 procent a další vývoj by měl mít podobný trend. Dnem významných oslav se stala sobota 1. září 2007, kdy během celého dne probíhal bohatý a zajímavý program v prostorách tatrováckého polygonu. Hostem oslav se stal také generální manažer společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. Hradec Králové Stanislav Matějovský, který právě s tahačem TATRA JAMAL EVO IV získal titul evropského šampióna v závodech FIA European Truck Racing Cup. Stanislav Matějovský se během oslav setkal s generálním ředitelem společnosti TATRA Kopřivnice panem Ronaldem A.Adamsem.

Součástí programu tatrováckých oslav byl i slavnostní dojezd historických vozidel, kterého se zúčastnila řada vozů z TATRA VETERAN RALLYE na trase z Vídně do Kopřivnice. Té se zúčastnila i replika slavného automobilu President, která je jinak k vidění jen v Technickém muzeu v Kopřivnici, ale při této příležitosti byla převezena na start do Vídně.