příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Evropský pohár cestovních vozů s Michalem Matějovským

Michal Matějovský pojede v závodech FIA WTCC v italské Adrii s vozem Alfa Romeo 156 S 2000 - 19. 10. 2007, Hradec Králové -

Poslední říjnový víkend čeká Michala Matějovského vrchol letošní sezony - na okruhu Adria nedaleko Benátek se zúčastní třetího ročníku Evropského poháru FIA cestovních vozů. Pilot královéhradeckého týmu O2 Motorsport ČSMS se v konkurenci třicítky jezdců představí s vozem Alfa Romeo 156 S 2000. "Je to jediná alfa ve startovním poli. Auto bude mít pro tento závod specifický design: na modrém podkladu umístíme českou trikolóru," prozradil generální manažer týmu Stanislav Matějovský a poukázal na jednu zajímavost: "Michal, který bude na startu jediným Čechem, pojede s číslem 21, což koresponduje s jeho věkem."

Evropský pohár FIA cestovních vozů se letos uskuteční potřetí. První díl se konal předloni v italské Valellunze, druhý loni v portugalském Estorilu. Evropský pohár plně přebírá formát světového šampionátu FIA cestovních vozů od tréninků až po dva závody. "Dá se říct, že je to předstupeň WTCC, taková druhá liga. Jede se podle stejných předpisů a s auty stejné specifikace," sdělil Stanislav Matějovský. S jakými cíli se vydá jeho tým do Itálie? "Chceme hlavně sbírat zkušenosti a v kvalitní konkurenci udělat co nejlepší výsledek," přeje si bývalý mistr Evropy v závodech tahačů.

Pro Michala Matějovského to bude premiéra jak v Evropském poháru, tak na okruhu Adria. "Musím se co nejrychleji s tratí seznámit. Budu mít k tomu dost příležitostí při volných a měřených trénincích," poznamenal 21letý jezdec. Tým O2 Motorsport ČSMS se do Itálie vydá ve středu 24. října, hned po skončení týmového dne Československého Motosportu na autodromu Most.

Motorističtí fanoušci mohou oba závody shlédnout v neděli 28.října na stanici Eurosport. První závod na Eurosport International (12.30 - 13.15), druhý na Eurosport 2 (15.15 - 16.00). Nejzajímavější momenty z obou závodů budou vysílány v neděli večer na Eurosport International (19.00 - 19.45) a Eurosport 2 (23.15 - 00.15).