příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Kvalifikace v Adrii se Matějovskému vydařila

Společné foto jezdců FIA ETCC - 27. 10. 2007, Adrie, Itálie -

Před kvalifikací na závody FIA ETCC v italské Adrii bylo v boxech týmu O2 MOTORSPORT pořádně rušno. "V noci se pracovalo na opravě motoru. Museli jsme vyměnit vačkovou hřídel. Vše se ale podařilo dobře zvládnout." konstatoval ráno generální manažer týmu Stanislav Matějovský. S vozem pak vyjel o půl deváté ráno Michal Matějovský k prvnímu volnému tréninku. I když se počasí zlepšovalo a přestávalo pršet, byl trénink vyhlášen jako mokrý a tomu odpovídaly i dosahované časy. K druhému volnému tréninku, krátce před polednem, nastupoval Michal již na suchých pneumatikách. Dosáhl zde času 1:31.029 a s odstupem 3.326 sekundy za vedoucím Dánem Nykjaerem na Seatu a skončil na 12. místě.

Podobně se vyvíjela i odpolední důležitá kvalifikace, která rozhoduje o postavení na startovním roštu prvního nedělního pohárového závodu. Všichni jezdci v ní pochopitelně zrychlili. Matějovský, který jede sice s vozem srovnatelného výkonu s těmi nejlepšími, ale přece jen je jeho vůz konstrukčně starší (2003/2004), zde dosáhl vynikajícího času 1:23.878 a s odstupem pouhých 1,808 sekundy (!) skončil ze 37 jezdců, kteří se kvalifikace nakonec zúčastnili, na výborném 13. místě. "S průběhem kvalifikace jsem spokojen. Nejrychlejší kolo se mi podařilo zajet krátce po výměně pneumatik. Ve velké konkurenci jezdců, z nichž řada - například Švéd Engstrom s Hondou Accord Euro R, Ital Ceresoli s vozem SEAT Leon, Ir O´Brien s BMW 320si a další - patří mezi letošní účastníky FIA WTCC, se mi podařilo zajet srovnatelný čas i se starším vozem. Děkuji mechanikům i celému týmu za přípravu vozu pro kvalifikaci a doufám, že se mi zítra podaří dobře odstartovat a zvládnout pohárové závody." řekl po kvalifikaci spokojený Michal Matějovský.

V neděli mají jezdci na programu, po krátkém Warm up v 9.15, oba pohárové závody. Jedou se na 19 kol (délka jednoho okruhu v Adrii je 2,702 km) a první z nich bude odstartován 12.35 hodin a druhý pak 15.35 hodin.
Zázemí týmu je na okruhu v Adrii v kryté hale Relaxace jezdce před kvalifikací v improvizovaném zázemí týmu v boxech v Adrii Michal Matějovský při společném focení jezdců FIA ETCC v Adrii Pohled na prostor startu a cíle se zázemím pro týmy a vedení závodu v italské Adrii
Ze sobotního prvního volného tréninku Druhý volný trénink v sobotu 27.10. dopoledne Michal Matějovský behěm sobotní kvalifikace Matějovský předjíždí jednoho z ruských jezdců