příští závody

media foto

tv program

RSS 2.0

mapa webup r e s s :    www.deniksport.cz    www.motormix.cz    www.idnes.cz    www.sport.cz
www.fiaetcc.com    www.fiawtcc.com    www.wtcc-fanklub.cz    www.brdcstars.com    www.cp.octaviacup.cz
www.autodrom-most.cz    www.autoklub.cz    www.bmw1challenge.com    www.hradeckralove.org    www.vekraracingteam.cz
... english version ... russian version www.internetexpres.cz www.eurotel.cz

Matějovský mezi třemi nejlepšími v Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu 2007

Matějovský převzal pohár za vítězství v 1. závodě - 21. - 23. 9. 2007, Brno -

K posledním dvěma závodům v letošním podniku Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu 2007, který se o uplynulém víkendu konal na brněnském Masarykově okruhu v rámci Podzimní ceny Brna, nastoupila dvacítka jezdců a šlo skutečně o hodně. V sázce byla prestižní umístění na druhém a třetím místě v celkovém pořadí. O pomyslný stříbrný a bronzový vavřínový věnec bojovalo hned několik jezdců. Vorba, Dostál, Jirásek, Brejla a Matějovský - ti všichni měli ještě v pátek 21. 9. šanci obsadit stupně vítězů v celkovém hodnocení letošního poháru octavií.

Největší šance měl ale Václav Brejla, který byl před závěrečným víkendem na druhém místě v celkovém pořadí. Matějovský mu však začal komplikovat situaci už při sobotní kvalifikaci. Tu s přehledem vyhrál a v nejrychlejším kole se dokonce dostal pod hranici dvou minut a dvaceti čtyř sekund, což se s novým modelem pohárového vozu ještě nikomu nepodařilo! Totéž se opakovalo i v následné rozjížďce Super Pole, kde Matějovský opět zvítězil. Jeho největší konkurent Brejla skončil až na 8. místě. To byla pro Michala dobrá výchozí pozice do prvního závodu, který se jel v sobotu odpoledne. Na startu závodu se o trochu vzruchu postaral Vršínský, který se "ulitým startem" dostal přes Michala Matějovského. Jeho vedení mu však dlouho nevydrželo. Krátce po startu se však v první dlouhé pravotočivé zatáčce dostal do nepříjemné kolize s vozy Fulína a Navrátila, která pro všechny aktéry znamenala konec nadějí pro tento závod. Michal Matějovsky pak po zbytek prvního 13. kolového závodu víceméně kontroloval svoji vedoucí pozici a nakonec zvítězil ve výsledném čase 31:51.287.

Dramatičtější byl pak nedělní závod, kterému za krásného, již podzimního počasí, přihlížely tisícovky diváků. Podle pravidel startoval Matějovský, jako vítěz prvního závodu, až z šestého místa startovního roštu. Václav Brejla měl naopak výhodu startu z první řady, protože v prvním závodě skončil pátý. Krátce po startu však vyhodnotilo vedení závodu Brejlův start jako "ulitý" a jezdec musel absolvovat průjezd boxovou uličkou. To už se ale dopředu dral z šestého místa Michal Matějovský. Postupně předjel všechny své soupeře a zdálo se, že dosáhne v Brně ceněného dvojitého vítězství. Pak ale náhle začal zpomalovat. To jej ze hry vyřadila stejná závada jako ta, která jej vloni připravila o titul - prasklý čep na řadící páce sekvenční převodovky… Nezbylo tedy než vůz odstavit a pro Michala tak druhý závod předčasně skončil.

Do bojů v Brně zasáhla také další členka týmu O2 Motorsport - Laura Hájková, která zejména v prvním závodě jela velmi dobře a v soubojích se Skalickým, Peškovou nebo Barešem se neztratila. V prvním závodě dojela na 14. místě. Marek Ďurovkin, jedoucí za tým CSMS, měl v prvním závodě problém s vozem po kolizi s Barešem a musel ze závodu odstoupit, ve druhém závodě pak vybojoval 12. místo.

Michal Matějovský ziskem 25ti bodů v Brně potvrdil své třetí místo v závěrečné klasifikaci jednotlivců (po sečtení a odpočtech - celkově 122 bodů). "Je to doposud moje nejlepší umístění v tomto prestižním poháru a jako takového si ho velmi cením. Samozřejmě mne strašně mrzí smůla, která nás provází již druhou sezónu...", řekl po závodech v boxech trochu smutný, ale přesto spokojený Michal Matějovský, který se tak zařadil spolu s Erikem Janišem (1.místo, 179 bodů) a Václavem Brejlou (2. místo, 134 bodů) mezi tři nejlepší jezdce poháru octavií v roce 2007.
Před zahájením druhého pohárového závodu Na startu nedělního pohárového závodu Michal Matějovský s vozem Škoda Octavia Cup Michal Matějovský s vozem Škoda Octavia Cup
Laura Hájková přijímá přání šťastné jízdy od svého otce Těsně před startem Z bojů na brněnském okruhu Z bojů na brněnském okruhu
Příprava vozu Marka Ďurovkina v boxech stáje CSMS Marek Ďurovkin na trati brněnského okruhu Michal Matějovský v diskusi s mechanikem Tomášem Singrem Pohled na část zázemí týmu