Další podnik seriálu DMV Tourenwagen Challenge

Petr Fulín vyhrál první závod, Laura Hájková vybojovala 3. místo
- 8. 5. - 11. 5. 2008, Most -

VEKRA-ČSMS Racing Team nasadil do prvních domácích závodů, které se o uplynulém víkendu konaly v Mostě, vedle dvou cupových octávek, pilotovaných Tadeášem Martínkem a Laurou Hájkovou, také osvědčenou Alfu 147 GTA, kterou "sedlal" Petr Fulín a dále Alfu Romeo 156 S 2000 ve specifikaci WTCC, pilotovanou Šimonem Kubištou. Petr Fulín se Šimonem Kubištou jedou celý seriál DMV Tourenwagen Challenge, Laura Hájková s Tadeášem Martínkem pojali tento víkend jako poslední trénink před nadcházejícím premiérovým závodem Octavia Cupu, který se v Mostě jede už příští týden.

Šimon Kubišta zajel v první kvalifikaci pole position ve třídě, Petr Fulín skončil druhý a Lauře i Tadeášovi se podařilo zopakovat skvělé výkony z tréninkových jízd. Druhá kvalifikace vypadala velice nadějně až do chvíle, kdy Šimon dojel ve dvanácté zatáčce Štadlera na Fábii a ten poslal Šimonovu alfu tvrdě do trávy. K vážné nehodě nedošlo jen díky duchapřítomnosti našeho pilota, odnesl to jen přední spoiler...

První závod byl ve znamení lítého boje Šimona s Petrem, kteří spolu sváděli neskutečný souboj. Naneštěstí však při Šimonově úspěšném útoku na Petra na konci cílové rovinky zavlály žluté vlajky, které Šimon v zápalu boje přehlédnul a nádherný souboj trvající celý závod přišel nazmar. V prvním závodě nakonec tedy zvítězil ve své třídě Petr Fulín, Laura Hájková po skvělém závodě obsadila třetí místo, Tadeáš Martínek pak místo čtvrté.

Do druhého závodu se hodně těšili Šimon s Petrem. Šimon si chtěl spravit chuť a Petr doufal v obhájení výsledku prvního závodu. Technika ale měla jiné plány a tak díky trucovitosti Alfy 147 GTA startoval nakonec Petr z boxů. Šimon nastupoval do závodu sice s nadšením, ale také s vědomím toho, že v prvním závodě dostaly gumy pořádně do těla. Po heroickém výkonu na vadnoucích gumách vybojoval třetí místo ve třídě. Petr se rozhodl, že si nenechá zkazit den a po startu z boxu se řítil startovním polem vpřed jako dělová koule. Napočítali jsme šestnáct předjetí a s napětím sledovali, jak si Petr pohrává se soupeři a předjíždí je jako na běžícím pásu. V polovině závodu však přišla studená sprcha. Technické problémy se opět objevily a motor Petrovy alfy vydechl naposledy. Pohodu dne však podpořila skvělým výkonem Laura s Tadeášem, kteří dojeli na čtvrtém, respektive pátém místě.

"Akce se povedla, dvakrát ze dvou závodů stál náš tým na stupních vítězů, myslím, že jsme na sezónu 2008 i start v Octavia Cupu připraveni opravdu dobře...", pronesl po vydařeném víkendu manažer týmu Petr Fulín.

Další závodní víkend je již na dohled. Příští týden se jede první podnik Octavia Cupu, kam si Vás dovolujeme pozvat, náš tým uvidíte na startu v plné zbroji.

Šimon Kubišta oslavil během víkendových závodů narozeniny Kubištova Alfa Romeo 156 S 2000 Laura Hájková na startu mosteckého závodu Tadeáš Martínek se svoji octavií Petr Fulín s Alfou 147 GTA Petr Fulín před startem závodu Laura Hájková Tadeáš Martínek Úprava Petrovy výstroje v boxech stáje VEKRA-CSMS Racing Teamu V horkém dni přijde vhod dobré občerstvení Stupně vítězů prvního závodu - pvní místo Petr Fulín a třetí Laura Hájová Šimon Kubišta vybojoval ve druhém závodě 3. místo

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu