Kubišta při závodech FIA WTCC představil nový tým Scuderia C´EST LA VIE

Šimon Kubišta si jede pro stříbro v nedělním závodě Poháru cestovních vozů v Brně
- 15. 6. 2008, Brno -

Jezdec Šimon Kubišta představil během závodu FIA WTCC v Brně nový závodní tým Scuderia C´ESTA LA VIE. "S týmovými vozy Alfa Romeo 156 S 2000 a Alfa Romeo 147 GTA budeme startovat například v Poháru cestovních vozů, kde se dnes také premiérově objevujeme v Brně, v rámci memoriálu Ing. Zdeňka Vojtěcha při závodech FIA WTCC. Tým patří do skupiny ČSMS, vychází z jejich zkušeností a vzájemně si pomáháme," řekl při brněnské premiéře Šimon Kubišta.

Sám Kubišta v Brně startoval s Alfou Romeo 156 S 2000 a s druhým týmovým vozem, Alfou Romeo 147 GTA, jel Radek Bareš. A premiéra týmu vyšla na výbornou. Šimon Kubišta obsadil druhé místo v prvním i ve druhém závodě, Bareš skončil těsně za stupni vítězů. "V prvním závodě jsem startoval zhruba z poloviny startovního pole, ale podařilo se mi dobře odstartovat a postupně jsem se dostával dopředu. V závěru mi praskl brzdový kotouč a jsem velmi rád, že se mi i přes tento defekt podařilo závod dokončit na druhém místě," řekl po skončení prvního závodu Šimon Kubišta.

Dobře pak zajel i v neděli odpoledne druhý závod. S velmi vyrovnanými časy průjezdů jednotlivých kol skončil i v tomto závodě na druhém místě. Jeho časy se pohybovaly kolem 2:16 a nejrychlejší kolo měl pak za 2:15.569, což už odpovídá průjezdům vozů kategorie mistrovství světa WTCC. Kompletní výsledky závodů jsou uvedeny na www.automotodrombrno.cz.

Z představení vozů týmu Scuderia C´EST LA VIE Z představení vozů týmu Scuderia C´EST LA VIE Z představení vozů týmu Scuderia C´EST LA VIE Z představení vozů týmu Scuderia C´EST LA VIE Před jízdou se Stanislavem Matějovským Razantní průjezd Kubišty jednou ze zatáček brněnského okruhu Útok na Petra Fulína Stupně vítězů Radek Bareš s Alfou Romeo 147 GTA při závodech Poháru cestovních vozů v Brně Radek Bareš s Alfou Romeo 147 GTA při závodech Poháru cestovních vozů v Brně Radek Bareš s Alfou Romeo 147 GTA při závodech Poháru cestovních vozů v Brně Radek Bareš s Alfou Romeo 147 GTA při závodech Poháru cestovních vozů v Brně

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu