Michal Matějovský získává své první zkušenosti na městském okruhu

Razantní průjezd zatáčkou v sobotním závodě
- 31. 5. 2008, Pau, Francie -

V jihofrancouzském Pau dnes skončil první závod druhého podniku seriálu SEAT Leon Eurocup. Pro Michala to byl jeho vůbec první závod na městském okruhu v životě. Získává tak své první zkušenosti i s tímto typem okruhů. V sobotní dopolední kvalifikaci skončil jezdec španělsko-českého týmu SUNRED-BRT s časem 1:38.038 na 12. místě. V odpoledním závodě dojel, po kolizi v úvodním kole, na místě třináctém.

"Jsem tady poprvé v životě a tento okruh mě opravdu moc nesedí. Stále mám problémy s tímto typem úzké tratě, ale postupně se zrychluji. Je tady vidět převaha jezdců, kteří tu již někdy závodili. Myslím, že je to dost nebezpečný okruh a byla tady řada havárií. Mě se sice podařilo auto po několika kolizích v prvním závodě dovést do cíle pouze s drobnými oděrkami, ale bohužel se značně poškozenou přední nápravou, což mělo značně negativní vliv na jízdní vlastnosti vozu po celý zbytek závodu. Dnes tu také panovalo hodně proměnlivé počasí. Kvalifikaci jsme jeli na vodě a první závod na suchu. Stále tak hledáme optimální nastavení auta a doufám, že se nám to zítra povede a že budu mít také více štěstí a nedostanu se zase do nějaké kolize," poznamenal k průběhu sobotního závodu sám jezdec.

Jezdci (zleva) Adria Matheu, Oscar Nogues a Michal Matějovský Michal Matějovský a šéf stáje SUNRED Joan Orús Skrumáž vozů v pitlane během sobotní kvalifikace Na startu sobotního závodu Jedna z kolizí krátce po startu sobotního závodu Na trati městského okruhu v Pau Na trati městského okruhu v Pau Na trati městského okruhu v Pau

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu