V neděli Matějovský nedojel díky potížím s brzdami

Po předjetí Švýcara Fredy Bartha
- 27. 7. 2008, Brands Hatch, Velká Británie -

Do nedělního závodu startoval Michal Matějovský ze zadních pozic díky defektu v předchozím sobotním závodě. Start se mu povedl a během prvních dvou kol začal předjíždět. Nejprve Švýcara Bartha a pak některé další, až se stabilní jízdou dostal na 18. příčku.

Ve druhé polovině závodu se ale objevil problém na brzdovém systému. "Ve zrádné pravotočivé zatáčce, kde navíc trať začíná prudce klesat, jsem předjížděl Itala Manuela Flaminia. Potřeboval jsem brzdit, ale brzdy po sešlápnutí pedálu nebyly vůbec razantní a tak jsem se dostal mimo trať. A také druhý závod na okruhu v Brands Hatch tak pro mne opět předčasně skončil," řekl v paddocku smutný Michal Matějovský.

Nedělní závod seriálu SEAT LEÓN EUROCUP na okruhu v Brands Hatch vyhrál Chorvat Marin Colak, druhý skončil Ital Simoni a třetí byljeho krajan Andrea Larini. K dalšímu závodu tohoto seriálu se jezdci sejdou za měsíc na německém okruhu v Oscherslebenu.

V pit lane před startem nedělního závodu Pohled na prostor startu a cíle na okruhu v Brands Hatch Na startovním roštu v nedělním závodě Na startovním roštu Krátce po startu nedělního závodu Krátce po startu nedělního závodu Krátce po startu nedělního závodu Krátce po startu nedělního závodu Na trati v Brands Hatch Potíže s brzdami při předjíždění Itala Flaminia Místo, kde pro Michal skončil nedělní závod v Brands Hatch Oscar Nogues se dostal do potíží ve stejném místě jako Michal Matějovský

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu