V neděli připravily na Oscherslebenu Matějovského o body kolize

Situace krátce po startu 2. závodu, vede Boardman, Matějovský bojuje o 4. pozici
- 31. 8. 2008, Oschersleben, Německo -

Do nedělního čtrnáctikolového závodu seriálu SEAT Leon Eurocup na okruhu v Oscherslebenu nastoupilo na startovní rošt prvních osm jezdců v obráceném pořadí. Michal Matějovský tak startoval, oproti prvnímu závodu, z výhodnější šesté pozice na startovním roštu. Opět vydařený start mu vynesl již v první zatáčce třetí místo! O chvíli později bylo ale vše jinak.

"V jedné z dalších zatáček jsem pocítil zezadu náraz, auto se na chvíli stalo neovladatelným a na krátko jsem se dostal mimo trať," vysvětloval situaci po závodě Matějovský. Po této kolizní situaci se mu podařilo vrátit na trať a zahájil stíhací jízdu. Když v průběhu několika kol začal dojíždět a předjíždět své soupeře došlo v první levotočivé zatáčce za prostorem startu a cíle k další kolizi, po které musel Matějovský zhruba v polovině závodu s poškozeným autem odstoupit.

Přes tuto smůlu ze druhého závodu měl ale český jezdec z posledního závodního víkendu dobrý pocit: "Konečně se nám podařilo udělat dobrý výsledek. Přesvědčil jsem se, že dokážu zajet na stupně vítězů a to je dobré. Doufám, že se mi podobný úspěch podaří ještě v letošním roce zopakovat."

Kompletní výsledky 5. podniku SEAT Leon Eurocup jsou k dispozici na http://www.mstworld.com/Results/2008/80006sec.pdf. Příští závody se budou konat ve dnech 4. až 5. 10.2008, na italském okruhu v Monze.

Ve stáji týmu SUNRED-BRT Michal Matějovský u vozu SEAT León s trofejí ze sobotního závodu Pohár za třetí místo v sobotním závodě Tomáš Dufek spolu s inženýry týmu SUNRED-BRT Před startem 2. závodu Před startem 2. závodu Před startem 2. závodu Situace krátce po startu 2. závodu Po kolizi v prvním kole závodu Souboj Nogueyse s Italem Flaminiem Matějovského stíhací jízda Mezi Italem Flaminiem a Michalem Matějovským došlo ke střetu

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu