Výlet mimo trať ukončil naděje na umístění

Michal Matějovský diskutuje s manažery týmu SUNRED
- 5. 10. 2008, Monza, Itálie -

Do posledního závodu roku, který se jel v neděli 5. 10. na italské Monze, Michal startoval z 19. místa, ale závod pro něho bohužel záhy skončil. Závadu na motoru se sice mechanikům podařilo opravit, avšak při jednom ze soubojů, kdy se probíjel dopředu, se dostal mimo trať a nepodařilo se mu z kačírku vyjet. "Při souboji jsem se dostal mimo ideální stopu a vylétl jsem do kačírku a nešlo již vyjet. Je to škoda, protože auto dnes jelo výborně," komentoval situaci krátce po závodě Michal Matějovský.

Start v tomto novém a velmi náročném seriálu byl pro mladého českého jezdce ohromnou zkušeností. Matějovský skončil na celkovém 16. místě z více jak 30 jezdců. "Před sezónou jsem měl cíle sice vyšší, ale když se ohlédnu za celou sezónou premiérového ročníku závodů SEAT León Eurocup, tak většina jezdců měla ve srovnání se mnou již řadu zkušeností na všech tratích, kde jsme jeli. Já jsem se měl možnost svézt pouze na polovině tratí a to bylo samozřejmě znát. Dále také většina jezdců měla zkušenosti s vozem, protože již několik let závodí vozem Seat León v některých seriálech Supercopy. Nechci některé výsledky omlouvat, jen realisticky hodnotím situaci, která nastala. O to více si vážím toho, že v této silné konkurenci se mi několikrát podařilo probít mezi nejlepší desítku jezdců a také stát na stupních vítězů při jednom ze závodů seriálu. Jsem moc rád, že jsme se rozhodli jít touto velmi těžkou cestou a chtěl bych poděkovat všem, kteří mi to umožnili. Celou letošní sezónu beru jako obrovskou zkušenost. V zimním období se budeme hodně věnovat tréninku na tratích ve Španělsku a už nyní se moc těším na první závody Seat León Eurocupu v sezóně 2009," zhodnotil po posledních letošních závodech se Seatem své působení na evropské scéně Michal Matějovský.

Michal Matějovský spolu se svými mechaniky Poslední pokyny před odjezdem na startovní rošt Vozy týmu SUNRED připravené k nedělnímu závodu Vůz SEAT Michala Matějovského z týmu SUNRED - BRT před nedělním startem na okruhu v italské Monze Monza, druhý nedělní závod Monza, druhý nedělní závod Monza, druhý nedělní závod Monza, druhý nedělní závod

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu