Jiří Forman si v Brně vyzkoušel závodní seat

Jiří Forman v kokpitu vozu seat na brněnském okruhu
- 5. 4. 2009, Brno, Masarykův okruh -

Spolu s jezdci týmu SUNRED a SUNRED-BRT se o uplynulém víkendu objevil na brněnském okruhu v rámci testování týmu také šestnáctiletý český motokárový jezdec Jiří Forman a měl zde možnost vyzkoušet si závodní vůz Seat. "V takovém závodním autě jsem dnes seděl vůbec poprvé. Měl jsem sice před lety možnost svézt se v závodní škodě Pick up, ale tohle bylo něco úplně jiného - dojmy jsou vynikající," řekl po absolvování testovací jízdy motokárový jezdec, který se ale i v letošním roce bude soustředit výlučně na motokárové závody. Nyní má už za sebou několik testování v Itálii a ve Španělsku a také první letošní mezinárodní klání, které se konalo na konci března ve španělském městě Zuera.

"V letošním roce startuji v kategorii Rotax Max Senior v týmu MS KART RACING v rámci soutěže Rotax Max Euro Challenge 2009. V týmu MS KART RACING jsme čtyři jezdci a už máme za sebou první závod ve Španělsku, kde jsem v pre-finale obsadil třinácté místo. Ve finále jsem pak bojoval o 5. pozici, ale v závěru závodu se přede mnou roztočil jeden z jezdců a bylo po nadějích. Cílem pro mne v letošním roce je umístění do 10. místa. Závody se konají v květnu v Itálii a v září se jede ve Francii. Mám také radost z toho, že třetí díl letošního čtyřdílného seriálu závodů Rotax Max Euro Challenge 2009 se bude ve dnech 22. - 26. července konat v České republice na okruhu v Sosnové," objasňoval v Brně svůj letošní program šestnáctiletý Jiří Forman, kterého mohou diváci v České republice, kromě jednoho závodu Rotax Max Euro Challenge, vidět také v soutěži Rotax Max Challenge Česká republika, kterého se zúčastní rovněž v barvách týmu MS KART RACING. Závody se pojedou na známých okruzích v Sosnové, Písku a Vysokém Mýtě. První závod se koná už o Velikonocích právě ve Vysokém Mýtě a ambice jezdců týmu MS KART jsou ty nejvyšší, takže podívaná to bude určitě zajímavá.

Jiří Forman Jiří Forman v boxech brněnského automotodromu Poslední rady před jízdou Jezdci Forman sen. i Forman jun. si měli po jízdě hodně co říci

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu