Jezdec ČSMS Jirka Forman je pro rok 2009 Mistrem ČR v kategorii Rotax Max

Jiří Forman získal titul Mistra ČR v závodech motokár ve třídě Rotax Max
- Vysoké Mýto, 4. 10. 2009 -

Poslední závod seriálu Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtu během uplynulého víkendu přinesl velký úspěch týmu ČSMS a především jeho jezdci Jirkovi Formanovi. Vynikající výkon v tomto závodě jen potvrdil skvělou sezónu a Jirka se stal Mistrem ČR!

Všichni závodníci, již tradičně hojně obsazené třídy Rotax Max, po celý víkend předváděli své mistrovství a bylo dobře, že již od pátečních tréninků vypadalo vše nadějně, když se Jirka pohyboval mezi prvními třemi jezdci. V sobotu zabojoval v měřeném tréninku, ve kterém skončil 2. a jeho největší rival Lukáš Vrečka, byl až pátý.

V neděli pak díky výsledkům z měřeného tréninku startoval z první řady, ale právě ve Vysokém Mýtu není tato pozice nejvýhodnější. I proto do prvního závodu odstartoval z vnitřní řady lépe Lukáš Vrečka, ale po šesti kolech ho Jirka předjel a tím si zajistil druhé místo v závodě a také čtrnácti bodový náskok do posledního závodu této sezony.

V posledním závodě se pak odehrála velká bitva mezi Jirkou a Lukášem, když Jirka předjel Lukáše až v posledním kole a skončil opět druhý. Tím si z posledního závodu odvezl náskok osmnácti bodů a MISTROVSKÝ TITUL. Ze soubojů obou největších aspirantů na titul Mistra ČR pak profitoval výborně jedoucí Michal Fousek, který se díky dvěma vítězstvím posunul na celkově třetí místo v šampionátu ČR.

"Chtěl bych poděkovat oběma týmům ČSMS a MS kart za výbornou práci, svému mechanikovi Jirkovi Kahudovi, svému tátovi, bez kterého by závodění nebylo, a v neposlední řadě panu Šimákovi, který nás vždy podporoval a radil nám. Děkuji!", dodal po závodech ve Vysokém Mýtu nový Mistr ČR v závodech motokár třídy Rotax Max Senior, šťastný Jirka Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu