Společnost ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT Hradec Králové v roce 2009

Hlavními aktivitami společnosti ČESKOSLOVENSKÝ MOTORSPORT a.s. Hradec Králové bude i v roce 2009 pokračování ve směrech, na které se společnost zaměřila již v roce 2008 a ty také bude dále rozvíjet. Hlavním cílem je tak uspět v okruhových závodech automobilů a to jak na domácí, tak i na zahraniční půdě.

Pro nadcházející sezónu je připraveno několik týmů, jejichž jezdci se budou účastnit řady okruhových závodů automobilů v České republice i v zahraničí. Hlavní pozornost se bude soustřeďovat na mladé jezdce - Michala Matějovského a Jiřího Formana. Cílem je, aby se tito talentovaní závodníci prosadili zejména v zahraničí.

Nejprestižnějším podnikem se stane bezesporu SEAT Leon Eurocup 2009, jehož všech šesti závodních víkendů se bude účastnit Michal Matějovský. Pojede v konkurenci více než dvou desítek vozů jezdců z celé Evropy opět v česko-španělském týmu SUNRED-BRT. Všechny závody budou přenášeny TV Eurosport v přímém přenosu, v rámci závodních víkendů mistrovství světa cestovních vozů - FIA World Touring Car Championship (FIA WTCC). Cílem pro našeho jezdce zůstává vítězství v jednom ze šesti závodů SEAT León Eurocupu, kdy by se jako vítěz dostal do startovní listiny příštího závodu Mistrovství světa cestovních vozů - FIA WTCC. Matějovský bude sbírat zkušenosti také s vozem SALEEN S7R jako testovací jezdec týmu K plus Kmotorsport. Tyto zkušenosti budou cenné při rozhodování o dalším směru jezdce v roce 2010.

Jiří Forman se v letošním roce stal, na základě výsledků z předchozích let, továrním jezdcem úspěšného výrobce motokár MS KART a má před sebou velmi náročnou sezónu. Ve druhé polovině roku začne také testovat závodní vůz na okruzích a tím zahájí přípravu na rok 2010.

Jarní cena Masarykova okruhu bude o posledním dubnovém víkendu závodem, kterým zahájí tým včele se zkušeným Miroslavem Formanem, další ročník Mezinárodního Mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích. Forman pojede opět s osvědčeným vozem AUDI A4 ST a také se zúčastní vybraných závodů v zahraničí.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu