Matějovský je s prvními testy nového Seatu spokojen

Michal Matějovský vyjíždí k testovací jízdě na okruhu ve španělské Valencii
- 9. 2. 2009, Valencia, Španělsko -

Za velmi příznivého počasí se v pondělí 9. února 2009 uskutečnily na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii první testy jezdců týmu SUNRED, kteří by měli startovat v letošním, již 2. ročníku seriálu závodů Seat León Eurocup.

Na testech chyběli někteří Matějovského kolegové z loňského ročníku, jako například Diego Puyo nebo Angličan James Nash a naopak se zde objevili Holanďan Nick de Brujin (Formule BMW, loňský debut v NASCAR) nebo Ital Aldo de Ponti (Supercopa, SLEC). Mezi jezdci se objevil také Tim Coronel, bratr známého holandského závodníka Toma Coronela, který pravidelně startuje za tým SUNRED v závodech FIA WTCC. Vedle devíti vozů, které byly testovány jezdci týmu SUNRED, zde testovalo také pět jezdců z dalších týmů, takže o úvodní srovnání s ostatními jezdci nebyla nouze. Dosažené výsledky (výsledkové listiny jsou přílohou tohoto článku) hovoří samy za sebe. Michal Matějovský z týmu SUNRED-BRT se v nich střídal ve vedení s Timem Coronelem v hodnocení těch nejlepších.

"Tohle testování bylo zaměřeno zejména na první rozjezdy po dlouhé zimní přestávce. Pro mne to také bylo první seznámení se s novým autem, na jehož přípravě jsme se tentokrát během zimní přestávky podíleli také v našich dílnách v České republice. Nový Seat na mne dělá po prvním testu dobrý dojem, budeme však s týmem v dalších testech pracovat na ladění podvozku, kde jsou podle mne stále ještě rezervy. Máme úvodní důležitá data a to z okruhu, kde se v květnu pojedou první dva závody letošního seriálu," řekl po příletu z Valencie spokojený Michal Matějovský.

Michal Matějovský u svého vozu v boxech ve Valencii Tom Coronel a Michal Matějovský Pohled do boxů během testování Část týmové flotily po skončení testů

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu