Matějovský ve Valencii nejrychlejší

Práce na nastvení vozu v boxech
- 12. 5. 2009, Valencia, Španělsko -

Na okruhu Ricardo Tormo ve španělské Valencii se v úterý 12.5. uskutečnily poslední testy týmu SUNRED před prvním podnikem letošního ročníku seriálu závodů SEAT León Eurocup, který se na stejném okruhu bude konat už za necelé tři týdny. Michal Matějovský, jezdec týmu SUNRED-BRT, přiletěl do Španělska už v pondělí a v úterý pak zkoušel na okruhu Ricardo Tormo spolu s týmem doladit před prvními závody nastavení svého vozu. Stejně tak postupovali i někteří další jezdci z týmu SUNRED, jako Španěl Diego Puyo nebo Ital Aldo de Ponti, ale i jezdci z dalších týmů.

"Dnešní závěrečné testování přineslo dobré výsledky. Když jsme tu byli počátkem února, bylo znát, že je na autě ještě dost práce spojené s cizelováním jeho nastavení. Teď už jsem ale maximálně spokojen. Podařilo se mi zajet nejrychlejší časy z jezdců, kteří zde dnes testovali. Dobře se jezdilo zejména dopoledne, kdy nebyla trať ještě tak ohřátá. Po obědě měl už asfaltový povrch přes 40 st. Celsia, přesto ale po té, co jsme nasadili nové obutí, byly dosažené časy opět velmi dobré. Mám za sebou několik testovacích dnů ve Španělsku a Itálii, testovali jsme i na brněnském Masarykově okruhu, kde se v druhé polovině června bude konat druhý podnik evropského poháru vozů SEAT a vesměs jsme všude dosahovali dobrých výsledků. Věřím proto a doufám, že dobré výsledky budou i v jednotlivých závodech SEAT León Eurocupu," řekl po testech ve Valencii Michal Matějovský.

Pohled do boxů stáje SUNRED-BRT ve španělské Valencii Pohled do boxů stáje SUNRED-BRT ve španělské Valencii Pohled do boxů stáje SUNRED-BRT ve španělské Valencii Týmový inženýr Andres Castillo vyhonocuje spolu s Michalem Matějovským výsledky telemetrických měření

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu