Skvělý začátek ve Valencii

Michal Matějovský a Španěl Diego Pujo během pátečních volných tréninků na trati okruhu ve Valencii
- 29. 5. 2009, Valencie, Španělsko -

Skvěle se uvedl Michal Matějovský z týmu SUNRED-BRT v pátečních volných trénincích prvního podniku SEAT León Eurocup 2009 ve španělské Valencii.

V pátek 29. 5. se na okruhu Ricardo Tormo ve Valenici za velmi teplého počasí jely dva úvodní volné tréninky. Hned v prvním z nich, do kterého nastoupilo celkem 21 jezdců z 8 evropských zemí, se Matějovský umístil na 3. místě s časem 1:46.044. Po skončení prvních volných jízd byla zjištěna závada na brzdách a na chlazení vozu. Mechanici proto vyměnili brzdový třmen a mezichladič stlačeného vzduchu. Ve 2. měřeném tréninku, který se jel v pátek odpoledne, skončil Matějovský těsně za první trojicí, na 4. místě, v prakticky shodném čase 1:46.379. "Do druhého volného tréninku jsem nechal staré gumy z prvního volného tréninku. Šetříme tak gumy, protože podle pravidel máme k dispozici pouze 12 kusů pneu na víkend. S vozem jsem spokojen a těším se na zítřejší měřený trénink a první závod," řekl na závěr pátečních tréninkových jízd ve Valencii Michal Matějovský.

V sobotu, kdy má být podle předpovědi počasí až šestatřicetistupňové vedro, čeká Matějovského přesně v 11 h dopoledne kvalifikace do prvního závodu a odpoledne v 16:35 pak 1. závod seriálu SEAT León Eurocup letošní sezóny.

Briefing před zahájením prvního letošního podniku SEAT Leon Eurocup Michal Matějovský se připravuje k prvnímu volnému tréninku Na trati 1. volného tréninku Výměna mezichladiče po 1. volném tréninku Zastávka v boxech Seřizování vozu během 2. volného tréninku Michal Matějovský při rozhovoru s týmovým inženýrem během zastávky v boxech při 2. volném tréninku Stanislav Matějovský a Andres Castillo (SUNRED) sledují průběh 2. volného tréninku Jezdci týmů SUNRED Startovní listina SEAT León Eurocup 2009 Výsledky - 1. volný trénink Výsledky - 2. volný trénink

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu