Matějovský má první body

Situace krátce po startu sobotního závodu
- 30. 5. 2009, Valencie, Španělsko -

Jediný český zástupce v prestižním seriálu SEAT Leon Eurocup, Michal Matějovský jezdící v barvách týmu SUNRED-BRT, si ze sobotního závodu odváží první tři body za 6. místo.

Po trochu smolném měřeném tréninku, kdy se Matějovský po vyjetí na nových gumách „strefil do žluté fáze“, skončil v kvalifikaci s 6. nejrychlejším časem, což jej „usadilo“ do 3. řady na startovním roštu. Smůla se ho držela ale i na počátku sobotního závodu. Jeho průběh sám jezdec hodnotí takto: „V zaváděcím kole jsem zjistil, že nejde vysílačka, což je problém, protože z auta dobře nevidím na startovací světla a týmový inženýr mi tak nemohl dát správně pokyn ke startu. Stalo se tak, že jsem se po startu propadl až na 9. místo. Ztrátu jsem pak pracně stahoval. Postupně se mi ale podařilo předjet Rusa Dudukala i Itala Lariniho. Pak sem se dostal až na 6. místo a ke konci závodu jsem zkoušel předjet na pátém místě jedoucího Španěla De Diega, ale začal vynechávat motor a také jsem již nechtěl zbytečně riskovat bodový zisk. Zítra tak startuji z druhé řady a doufám, že dnešní výsledek ještě vylepším“.

První závod, do kterého nastoupilo celkem 21 jezdců, vyhrál Maďar Norbert Michelis před Diegem Puyo ze Španělska a Holanďanem Timem Coronelem.

Flotila vozů týmů SUNRED před sobotní kvalifikací Michal Matějovský v diskusi s inženýry z týmu SUNRED Michal Matějovský (tým SUNRED-BRT), kvalifikace Michal Matějovský (tým SUNRED-BRT), kvalifikace Michal Matějovský na startu sobotního závodu Na trati sobotního závodu Po předjetí Itala A. Lariniho Z bojů o osmé místo s Rusem Dodukalou

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu