Matějovský si upevňuje pozici na špici

Matějovský bojuje na čele pole jezdců po letmém startu 1. závodu SEAT Leon Eurocup v Brně
- 20. 6. 2009, Brno -

O tomto víkendu pokračuje svým druhým podnikem SEAT León Eurocup. Seriál závodů vozů SEAT tentokrát zavítal poprvé do České republiky a pro Michala Matějovského, jezdce španělsko-českého týmu SUNRED-BRT, se tak tyto závody na domácí půdě staly velkou výzvou.

"Vše jsme v týmu zaměřili na co nejlepší přípravu vozu před domácím podnikem. V pátek se však během volných tréninků prudce zhoršilo počasí a prakticky nepřetržitě hustě pršelo. Ani auto nefungovalo k mé úplné spokojenosti a výsledky volných jízd (11. a 16. místo) vůbec neodpovídaly mým představám. Dále se proto pracovalo na nastavení vozu a osmý nejlepší čas v sobotní dopolední kvalifikaci byl již příslibem možného lepšího výsledku," hodnotil vývoj situace jezdec Michal Matějovský, který startoval v sobotním odpoledním závodě ze čtvrté startovní řady a během 10 kolového závodu se dokázal dostat až na 4. místo v cíli! "Domnívám se, že rozhodujícím momentem v tomto závodě byl jeho začátek. Po letmém startu se do první zatáčky dostaly téměř všechny vozy v tom nejtěsnějším uspořádání a mě se podařilo protáhnout se z této skrumáže a také vyhnout kolizi, která po startu právě v těchto místech nastala," dodal ještě Matějovský k průběhu bojů na brněnském okruhu po jejich skončení.

První závod, do kterého nastoupilo celkem 22 jezdců, vyhrál Francouz Michael Rossi před Italem Pedalou a Švýcarem Barthem. Matějovský si za své čtvrté místo připsal 5 bodů a s celkovým počtem 16 bodů je před nedělním závodem na druhém místě celkové klasifikace. Sobotní závod vynesl do čela Itala Pedalu, který však před Michalem Matějovským vede o pouhý jeden bod a oba tito jezdci již "odskočili" od Lariniho, Coronela a Rossiho, kteří jsou po sobotním závodě na třetím místě se shodným ziskem 12 bodů.

Příprava vozu během pátečních volných tréninků Kontrola zavěšení předních kol Poslední úpravy vozu před sobotním závodem Vozy SEAT před sobotní dopolední kvalifikací Ze sobotního závodu SEAT Leon Eurocup v Brně Ze sobotního závodu SEAT Leon Eurocup v Brně Ze sobotního závodu SEAT Leon Eurocup v Brně Ze sobotního závodu SEAT Leon Eurocup v Brně

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu