Závada na brzdách připravila Matějovského o skvělý výsledek

Poškozený brzdový váleček a brzdová destička z nedělního závodu
- 5. 7. 2009, Porto, Portugalsko -

Za podmračené oblohy a stálé hrozby deště začal v neděli odpoledne v portugalském Portu druhý pohárový závod třetího letošního podniku SEAT Leon Eurocup. Po výborném startu jedenáctikolového závodu se jezdec týmu SUNRED-BRT Michal Matějovský probojoval na 3. místo. V dalších kolech se ale začala projevovat menší účinnost brzd a v druhé polovině závodu, při nájezdu do jedné z technických pasáží se při brzdění propadl brzdový pedál na podlahu. Michal tak nedobrzdil a narazil do bezpečnostního hrazení z pneumatik. Náraz byl tak silný, že musel z bariéry vycouvat a tím ztratil několik pozic.

S poškozeným vozem ještě zkusil dál závodit, ale musel postupně zvolňovat, až se nakonec propadl na 13. místo v cíli. „Zkoušel jsem jet co nejrychleji i po prvním probrzdění a když jsem projel další technickou pasáž rovně, musel jsem citelně zvolnit, abych vůbec dojel…,“ řekl v cíli druhého závodu zklamaný Michal Matějovský, který má po závodech v Portugalsku celkem 24 bodů a je 4. místě průběžného pořadí.

Vozy v týmovém zázemí připravené ke startu v nedělním závodě SEAT Leon Eurocup Michal Matějovský před startem nedělního závodu v portugalském Portu Pit Lane před nedělním závodem Poslední úpravy vozu před startem Michal Matějovský na startu nedělního závodu na městském okruhu v Portu Vedoucí jezdci v úvodu nedělního závodu - Michelisz, Coronel, Matějovský and Puyo Brzdy, které začaly ztrácet účinnost, znamenaly projetí šikanou rovně I s poškozeným vozem se Matějovskému podařilo dojet do cíle Snímky poškozeného brzdového systému po nedělním závodě Snímky poškozeného brzdového systému po nedělním závodě Snímky poškozeného brzdového systému po nedělním závodě Snímky poškozeného brzdového systému po nedělním závodě

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu