Rána po startu zmařila šanci na výsledek v Imole

Michal Matějovský s vozem Seat León před startem sobotního závodu na okruhu v italské Imole
- 19. 9. 2009, Imola, Itálie -

Po trápení s technikou v měřeném tréninku měl startovat Michal z 5. řady startovního roštu. O pět míst dozadu ho však navíc posunula penalizace z kvalifikace za přejetí bílé čáry v zatáčce. Již tradičně se ale Michalovi letmý start sobotního závodu povedl a postupně se prodíral jednadvacetičlenným polem jezdců. Jenže vzápětí, v průjezdu první zatáčkou, dostal ránu do pravého boku vozu. Následkem nárazu bylo vyvráceno pravé přední okno, které nabíralo při jízdě vzduch a auto pak ztrácelo hodně na rovinkách.

"Start závodu se mi povedl na výbornou, do první zatáčky jsem najížděl celkem v pohodě, ale v tu chvíli jsem z ničeho nic dostal ránu do pravého boku vozu. Následně jsem cítil, jak auto ztrácelo na rychlosti a s tím se bohužel během závodu nic dělat," konstatoval v cíli prvního závodu Michal Matějovský, který tak závod dokončil na 11. místě a zítra startuje ze 6. řady.

Příprava před jízdou ve stáji týmu SUNRED-BRT V Pit Lane na okruhu v Imole Na startu sobotního závodu Poškození vozu po kolizi v sobotním závodě

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu