Dramatické závody FIA WTCC v Pueblu s komentářem Petra Lutonského a Michala Matějovského

Petr Lutonský a Michal Matějovský ve studiu ČT 4 SPORT
- 22. 3. 2009, Praha -

Čeští diváci měli díky televizní stanici ČT 4 SPORT na závěr tohoto víkendu možnost sledovat v přímém přenosu druhý podnik Mistrovství světa cestovních vozů - FIA WTCC v mexickém Pueblu. Dramatický závod s českým komentářem Petra Lutonského a doplňujícím výkladem jezdce Michala Matějovského vyústil v dvojité vítězství vozů Seat, když první závod vyhrál Švéd Rickard Rydell a ve druhém zvítězil Francouz Yvan Muller.

"Byl to opravdu napínavý závod. Bitvy na špici spolu sváděli zejména jezdci dvou značek - Seat a BMW. To se vcelku očekávalo a očekávalo se také vítězství seatů, kterým tato trať vyhovuje. Konečné první posty obou jezdců této značky však byly velmi těsné a závod sám se tak stal divácky značně atraktivní. Nouze nebyla o různé strkanice a na jednu z nich - podle mne až velmi tvrdě (penalizace 30 sec a podmínečný posun o 10 míst na startu jednoho z příštích závodů) - doplatil jeden z jezdců Seatu Gabriele Tarquini, když měl v 6. kole druhého závodu kontakt s Jorgem Mulllerem, po kterém šlo Mullerovo BMW do smyku a ocitlo se na chvíli mimo trať. Zdálo se mi, že to bylo ze strany Tarquiniho nezaviněné…", řekl po závodě Michal Matějovský, který se chystá spolukomentovat ještě závody FIA WTCC v marocké Marrakechi (3.5.) a francouzském Pau (17.5.).

Na dalším závodě ve španělské Valencii však už bude přímo v místě dění těchto závodů, protože ve stejném termínu i na stejném okruhu, tedy na okruhu Ricardo Tormo se poslední květnový víkend ve Valencii konají také první letošní závody Seat Leon Eurocup, do jehož druhého ročníku zde vstoupí se svým seatem také Michal Matějovský.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto

Mapa webu