Vedoucí pozici zhatil technický problém

Michal Matějovský a Vlado Hybáček (ilustrační foto)
- 22. 08. 2010, Slovakiaring -

Na okruhu Slovakiaring se uskutečnily další závody Mezinárodního mistrovství České republiky na okruzích. Královéhradecký jezdec Michal Matějovský a slovenský pilot Vlado Hybáček, startující s vozem Seat TDI ve třídě D4 do 2000 ccm, kteří se v průběžném pořadí šampionátu dělili o první místo, chtěli na Slovensku udělat další krok k zisku titulu. Vše tomu nasvědčovalo, bohužel stop vystavila v polovině dvouhodinového závodu technická závada.

"Na startu se sešla kvalitní konkurence, v naší třídě startovalo patnáct vozů. Volný trénink jsme hlavně využili k seznámení s okruhem, na kterém jsme ještě nezávodili. Jedná se o zajímavý, technický okruh s několika horizonty. Vcelku rychle jsme poznali všechny záludnosti a druhou část volného tréninku jsme již jezdili naplno," sdělil Michal Matějovský. Kvalifikaci zahájil Vlado Hybáček a dosáhl druhého nejlepšího času. Po nástupu Michala Matějovského nastala žlutá fáze a královéhradecký pilot neměl časový prostor na vylepšení umístění. Nicméně s druhým místem panovala spokojenost a jezdci si věřili, že i z druhého místa na startovním roštu budou útočit na vítězství. Velkou výhodou česko-slovenského dua je vyrovnanost, oba zajíždějí časy v jedné vteřině.

Po startu vedoucí vůz dostal defekt a Vlado Hybáček šel do vedení a neustále zvyšoval náskok před konkurencí. Bohužel v polovině závodu nastaly problémy se spojkou. Slovenský jezdec cítil vibrace v motoru, šly špatně řadit rychlosti, a tak raději seat odstavil. "Technická porucha zhatila naše plány, ale náš cíl: zisk mistrovského titulu, se nemění. V celkovém pořadí jsme moc neklesli a ve zbývajících dvou závodech domácího šampionátu v Brně - Podzimní Velké ceně a Epilogu - chceme uspět," řekl Michal Matějovský.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto