Technické problémy v Oscherslebenu

Michal Matějovský na startu závodu v Oscherslebenu
- 05. 09. 2010, Oschersleben -

V Oscherslebenu se o uplynulém víkendu konal předposlední závod seriálu SEAT Leon Eurocup. Po trápení s nastavením vozu, které tým v letošním roce provází, začal víkend celkem nadějně - 7. místem v měřeném treninku a vše vypadalo, že vůz konečně začíná fungovat podle představ jezdce.

Po startu v sobotním závodě Michal ustál postartovní tlačenici, držel si svoji pozici a snažil se probojovávat dopředu. "Při nájezdu na startovní rošt jsem však slyšel takové zvláštní lupnutí někde na podvozku a po dvou kolech jsem cítil, že s autem není něco v pořádku…" řekl po závodě Michal, který se po startu a prvních kolech postupně začal propadat do hlouby startovního pole, až nakonec musel odstoupit. Michalovi se totiž úplně rozpadlo ložisko v levém zadním kole, prasknul i brzdový kotouč a jen zázrakem nedošlo havárii.

Do nedělního závodu tak Michal startoval z poslední řady, nic nevzdával a snažil se probíjet dopředu. "Nevím co se zase s autem stalo, velmi špatně vyjíždělo ze zatáček, vypadalo to na závadu v elektronice motoru, neměl jsem šanci prakticky nikoho předjet a dojel jsem do cíle až na 10. místě. Opravdu, tuto sezónu si vybírám snad všechny myslitelné problémy, které se během závodů můžou přihodit…" řekl zklamaný Michal po závodě a ještě dodal"Je jasné, že letošní sezona je nenávratně ztracená, hodně jsem si na Oscherlebenu věřil, většinou se mi tady dařilo,ale dopadlo to jinak."

Na startovním roštu Na startovním roštu Prasklý brzdový kotouč Poškozený brzdový systém

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto