Matějovský odletěl s týmem středoškoláků do Singapuru

Michal Matějovský s vítězným týmem Speed Performance Show před odletem do Singapuru
- 16. 09. 2010, Praha -

Do Singapuru, na světové finále soutěže Formule 1 na školách (více na www.bpa.cz), dnes v podvečer odletěl z letiště v Praze-Ruzyni vítězný tým českého národního kola této soutěže, tým Speed Performance Show z přerovské Střední průmyslové školy. Soutěž je pořádána pro studenty středních škol z celého světa. Mladí středoškoláci z Čech tak mají nyní možnost zúčastnit se, spolu s čtyřiadvacítkou dalších národních týmů, světového finále. To se koná v příštích dnech v Ngee Ann Polytechnic School v Singapuru. S vítězi odletěl také Michal Matějovský, který se počátkem letošního roku stal čestným členem tohoto týmu šikovných přerovských středoškoláků.

"S přerovskými studenty jsem se seznámil koncem minulého roku a sledoval jsem jak se postupně a úspěšně probíjí celou náročnou soutěží, cestou od základních kol až po národní finále. Potkávali jsme se na různých akcích a byli i mými hosty během letošního podniku FIA WTCC v srpnu v Brně. Jejich lídr Ondra Laušman se dokonce, krátce po té co tento tým zvítězil v celostátním finále, podělil o své zkušenosti z této soutěže během FIA WTCC v Brně na tiskovce, kde byl po boku takových jezdců jako je Ital Tarquini nebo Španěl Gené. Osobně jsem se dlouho rozhodoval, zda poletím do Singapuru s nimi na světové finále nebo jestli pojedu na poslední závod Eurocupu. Po závodech SEAT Leon Eurocupu v Oscherslebenu a poradě s vedením týmu, jsem se ale nakonec rozhodl pro cestu na finále soutěže F1 na školách. Vzhledem k letošní smolné sezóně, by pro mne ani případný bodový zisk z posledního závodu ve Valencii, totiž neznamenal významné ovlivnění celkového výsledku. Chci týmu při této historické události, co nejvíce pomoc svými zkušenostmi z mezinárodního závodění, i když tato výjimečná soutěž je něco jiného než závody na okruzích. Také mám naplánována různá jednání a autogramiády. Jsem moc rád, že budeme hájit barvy naší země při takové významné příležitosti. Věřím, že náš tým v této světové soutěži co nejlépe uspěje",řekl před odletem do Singapuru Michal Matějovský, který v Asii ale nezůstává na závod F1 a hned po finále středoškolské soutěže se vrací do České republiky, protože se už příští týden, v pátek ráno krátce po přistání přesouvá na okruh do Brna. Tam jej společně s Vlado Hybáčkem a týmem SEAT Sport Slovakia čeká další závod a boj o titul v mezinárodním mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích.

Plakát týmu Ondra Laušman v diskusi se Stanislavem Matějovským a Jiřím Janákem Ondra Laušman s jezdci na tiskové konferenci v Brně Michal Matějovský před odletem do Singapuru

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto