Slovenský víkend završil další bronz, ale i defekt

Na trati nedělního sprintu na okruhu Slovakiaring
- 21. 8. 2011,Slovakiaring -

Neděli na Slovakiaringu zahájily kvalifikace pro druhý sprint. Petr Fulín v barvách BRT vybojoval druhou a Michal Matějovský čtvrtou příčku na startu. V závodě pak Fulín zopakoval třetí místo ze soboty. Michala pronásledovala smůla a po defektu v polovině jízdy musel do boxů pro nové kolo a závod dokončil až ve druhé desítce.

V neděli tým Michalu Matějovskému obul místo dosavadních plášťů Dunlop zcela nové gumy Michelin. Kvalifikace se jela hned po ránu a faktor chladnějšího vzduchu spolu s obutím se okamžitě projevil rychlejšími časy, než v sobotu. Petr Fulín zaostal jen za Tomášem Kostkou na Mercedesu a mezi něj a čtvrtého Michala Matějovského se vklínil ještě Štefan Rosina s dalším Mercedesem.

Po startu závodu se hned v první zatáčce podařilo Rosinovi dostat se před Fulína na druhé místo. Dva týmové vozy Audi A4 DTM se tedy držely na třetím a čtvrtém místě. V půlce závodu ale Michalu Matějovskému náhle praskla zadní levá pneumatika. Nebyl mimochodem sám, koho během tohoto víkendu na Slovakiaringu postihl defekt. "Bylo to v táhlé rychlé zatáčce a docela nepříjemně mě to rozhodilo. Auto se několikrát otočilo v hodinách, ale naštěstí jsem se s nikým netrefil. Musel jsem k mechanikům pro nové kolo a dost jsem ztratil. Závod jsem dokončil až někde vzadu. Škoda, oproti sobotě mi dobře vyšel start a na nových gumách jsem umazal i část ztráty na soupeře," popisoval horkou chvilku Michal.

Petr Fulín si v neděli vystoupil na podium do druhý bronzový pohár a netajil se tím, že si beze zbytku splnil víkendový cíl. "Ty trofeje jsou jen třešničkou na dortu. Chtěl jsem si to užít a taky jsem si to naplno užil. Moc mě bavilo i studium telemetrie a práce s týmovými inženýry. Tohle auto je mimochodem zase úplně jiné, než to, se kterým jsem jel předloni. Každopádně děkuju celému Bohemia Racing Teamu za tuhle možnost. Bylo to báječné, spoustu jsem se toho zase naučil a postupně jsem zrychloval. Doufám, že zase někdy přijde možnost se do kokpitu DTM vrátit," řekl Petr.

"Víkend hodnotíme určitě pozitivně. Oba jezdci v průběhu celého víkendu zrychlovali a určitě vstřebali plno nových informací. I přes krkolomné situace, v sobotu při startu a v neděli při defektu, při nás stálo štěstí a nedošlo k žádné kolizi. Spolupráce s Petrem Fulínem byla po dlouhé odmlce vyloženě radostná a za svůj výkon zaslouží pochvalu," zhodnotil na závěr slovenský víkend manažer BRT Petr Najman.

Michal Matějovský with AUDI A4 DTM at Slovakia Ring circuit Michal Matějovský with AUDI A4 DTM at Slovakia Ring circuit Michal Matějovský with AUDI A4 DTM at Slovakia Ring circuit Michal Matějovský with AUDI A4 DTM at Slovakia Ring circuit

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto