Po prvním vítězství v Brně je vše otevřeno

Michal Matějovský vyhrál s vozem AUDI A4 DTM sobotní sprint
- 24.9.2011, Brno -

Podzimní cena Masarykova okruhu nezačala pro Bohemia Racing Team vůbec špatně. Po nejrychlejším čase z páteční kvalifikace si pro vítězství v sobotním sprintu dojel Michal Matějovský. Hostem týmu je tentokrát Robert Hordossy a ten si v pátek vyjel čtvrté místo na startu. Ve svém prvním závodě s vozem specifikace DTM pak v sobotu dojel celkově pátý.

Pro Michala Matějovského šlo o další posun v poznávání techniky, protože do Brna se vrátil po bezmála půl roce, kdy si s vozem Audi A4 DTM vyzkoušel řadu jiných evropských okruhů. Dosavadní nasbírané zkušenosti se okamžitě projevily v podobě lepších časů, než zde zaznamenal na jaře. "Cítím se už mnohem jistější a jestliže jsem v kvalifikaci byl o sekundu a půl rychlejší než na jaře, v závodě jsem se posunul zase o další sekundu. Je pravda, že jsem se tentokrát na začátku nechal trochu zaskočit Tondou Herbeckem na Zondě, ale brzy jsem se vrátil na čelo a jel si vepředu svoje. Auto skvěle fungovalo a rytmus by byl určitě ještě lepší, nebýt žlutých vlajek, pod kterými člověk prostě nemůže jet naplno. V telemetrii pořád ještě nacházíme drobné detaily, které by se daly využít ke zrychlení a tak tvrdím, že to je hlavně výzva pro nedělní druhý sprint," popsal uplynulé dva dny Michal Matějovský.

Robert Hordossy dosud s technologií DTM do styku nepřišel a má za sebou hlavně zkušenosti z malých cestovních aut jako je Fiesta, či Clio. . "Takže to je obrovský zážitek. Takové možnosti se neodmítají a za tu šanci jsem týmu a manažeru Petru Najmanovi moc vděčný. Učím se, poznávám potenciál a k autu mám veliký respekt. Právě proto jsem v tréninku i závodě jel vědomě opatrně a ani jsem se nezkoušel honit se soupeři. Tým tvoří skuteční profesionálové a cítím se tu opravdu skvěle," svěřil se po závodě jezdec.

Všechno je tedy otevřeno před nedělním druhým sprintem, který je na programu podzimní ceny ve 14 hodin a 50 minut. "Jde o zcela standardní závodní podnik, který hlavně pro Michala naprosto přesně plní účel a cíl celé letošní sezóny. Hodně času stále věnujeme analýze dat a výsledky jsou hmatatelné, přesněji měřitelné zlepšujícími se časy. Uvidíme, jestli v neděli přijde další posun," řekl závěrem manažer BRT Petr Najman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto