Ve španělském Campillios byl zahájen Rotax Winter Cup 2012

Jiří Forman na okruhu ve španělském Campillios během čtvrtečních tréninkových jízd, Rotax Winter Cup 2012
- 9. 2. 2012, Campillios, Španělsko -

První a druhý den závodů motokár se nesly v duchu finálního ladění techniky pro zítřejší kvalifikaci. U všech tří českých pilotů i jejich mechaniků tomu nebylo jinak. Čtvrteční ráno bylo pro všechny kruté, teplota na prvním volném tréninku byla pouhé minus 4° C. Naštěstí v průběhu dne se počasí umoudřilo a po obědě bylo již přijatelných 12° C a bezvětří.

Jirka Forman po středeční nevolnosti zůstal dnes dopoledne raději v posteli na hotelu. Ve středu večer měl ještě horečku a nevypadalo to moc optimisticky. Po léčbě horkými čaji a léky proti teplotě se ráno vzbudil sice zesláblý, ale bez teploty a celkem bez obtíží. Po obědě vstoupil do volných tréninků velmi dobře, zajel totiž čas lepší než loňský měřák a pohyboval se tak mezi pěti nejrychlejšími piloty. Petr Běžel se postupně zrychloval a dokázal také s nejlepšími držet krok. Lze odhadovat, že se svými časy posunul někam na úroveň první desítky jezdců. "Ladění podvozku nám tady trvalo déle než na jiných závodech, ale myslím, že už můžeme soupeřit i s těmi nejrychlejšími. Bylo pro nás velice důležité, že jsme testovali už před závody o víkendu.", pochvaloval si výsledek testování i volných tréninků Petr Běžel. Míra Kovář se dnes trochu hledal a když se zklidnil, začala zase zlobit technika. Po repasi motoru a několika dalších úpravách dokázal zajet svůj standard a stále platí, že zítra může jen překvapit.

V pátek 10.2. dopoledne čekají jezdce volné, ale již měřené, tréninky, které poprvé objektivně ukáží šance pro kvalifikaci. Ta proběhne po obědě a tak nezbývá než všem našim pilotům držet palce!

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto