Forman 10. v kvalifikaci prvního velkého letošního závodu

Jiří Forman na okruhu ve španělském Campillios při kvalifikačních jízdách
- 9. 2. 2012, Campillios, Španělsko -

Rotax Winter Cup přilákal na start kategorie Senio Max celou plejádu špičkových světových pilotů, čeští jezdci by se však asi ve výsledkové listině viděli výše. Hlavně Jirka Forman, který při dopoledních nekvalifikačních, ale měřených trénincích, dokázal v obou dojet na 7. místě. V kvalifikaci ale skončil až desátý. Na svém displeji totiž viděl čas o skoro dvě desetiny lepší a tak konec kvalifikace vypustil, aby šetřil pneumatiky na zítřejší den závodů. Škoda, protože start z páté řady bude zcela nepochybně složitější a hlavně více rizikový.

"Zítra musím zvládnout starty a pak můžu bojovat o nejvyšší příčky. Rozdíly mezi nejlepšími jsou malé, takže reálná šance tady je.", okomentoval svou zítřejší taktiku Jirka Forman.

V první desítce skončilo vedle našeho jezdce 5 jezdců z Anglie (Babington, Brand, King, Eastwood, Scott) a po jednom z Holandska (Blom), Estonska (Talvar), Portugalska (Mora) a Rakouska (Kancsar). O nabité konkurenci svědčí fakt, že až na 29. místě skončil loňský medailista z ME KZ2 Johansson. Tesně před naším Mírou Kovářem, který uzavíral třetí desítku, Petr Běžel dojel v závěru druhé desítky na 19. místě.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto