Michal Matějovský ve vítězném týmu na Setkání mistrů v Kart aréně Litomyšl

Tým OKRUHY MONROE na stupních vítězů v Kart Aréně Litomyšl
- 20. 2. 2012, Litomyšl -

V sobotu 18. 2. 2012 se v Kart aréně Litomyšl uskutečnilo Setkání mistrů auto-moto- sportu. Při této příležitosti se jel také 4 hodinový závod na motokárách, do kterého se přihlásilo se šest týmů. V jednotlivých týmech nechyběli celebrity motoristického sportu jako David Vršecký, dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů, Otakar Krámský, trojnásobný mistr Evropy a Václav Fejfar, dvojnásobný mistr Evropy v autocrossu. Mezi účastníky byl také Michal Matějovský, mistr a vicemistr ČR v závodech automobilů na okruzích. Michal byl, spolu s Davidem Vršeckým, Michaelem Vorbou, Petrem Trnkou a Tomem Mičánkem a dále dvěma zástupci z řad novinářů, členem závodního týmu OKRUHY MONROE. Závod začal tím, že nejmladší jezdec z každého týmu musel nejdříve uběhnout jedno kolo po dráze. A až když doběhl do prostoru start/cíl, mohl jeho týmový jezdec vyjet. Prvním, kdo takto doběhl do cíle, byl Erik Provazník z týmu MOTORKY ORLIMEX a svému týmu dopřál 13 sekundový náskok. Poté se jezdci v týmech střídali po 15 minutách. Když uplynula hodina a půl, v čele závodu byl stále tým MOTORKY ORLIMEX. Na paty mu, ale šlapal tým OKRUHY MONROE. Tento tým se nakonec stal vítězem tohoto závodu, když tým MOTORKY ORLIMEX v druhé hodině a půl závodu předjel.

"S akcí v Litomyšli jsem velmi spokojen a jsem rád, že jsme nakonec závod vyhráli. Byla to opět dobrá příležitost k tomu, abychom se v klidu s kolegy a kamarády sešli před nadcházející náročnou sezónou.řekl po závodech spokojený Michal Matějovský.