Ohlédnutí za vítězným víkendem Michala Matějovského v závodech FIA ETCC na Slovakiaringu

Michal Matějovský v souboji se Španělem Fernando Monje a Němcem Andreasem Pfisterem
- 30. 4. 2012, Hradec Králové -

Pro historicky prvního českého vítěze pohárových závodů FIA ETCC (28. 4. - 29. 4. 2012) Michala Matějovského, nezačal víkendový podnik na Slovakiaringu jednoduše.

Nejdříve, po pár kolech ve volném tréninku, na jeho seatu nevydržel motor a výměna za nový zabrala několik hodin. Michal stihl až oficiální volný trénink a sobotní kvalifikaci. Chyběly mu tak cenné kilometry k získání zkušeností s novým vozem. V sobotní kvalifikaci pak zajel jen 4 kola, aby šetřil gumy, ale i to mu stačilo k zajištění startu z první řady, díky druhému nejrychlejšímu kvalifikačnímu času. Navíc tak získal dva důležité body do celkového hodnocení pohárového víkendu, které - jak se později ukázalo - rozhodly o Michalově celkovém vítězství na Slovakiaringu.

V prvním nedělním závodě, po skvělém startu, sváděl Matějovský několik kol tvrdé souboje kolo na kolo o první místo se Španělem Fernando Monje a celý souboj devítikolového závodu vyšel nakonec ve prospěch Michala. Ve druhém závodě se pořadí prvních osmi jezdců na startovním roštu otáčí. Přesto se skvělou stíhací jízdou Matějovský probojoval z výchozí 8. pozice až na výborné 2. místo v cíli druhého devítikolového závodu ve své třídě (S2000).

Matějovský tak za celý závodní víkend získal 20 bodů (2b za 2. místo v kvalifikaci, 10b za 1. místo v prvním závodě a 8b za 2. místo ve druhém závodě) a celkově byl vyhodnocen na prvním místě. Radost z vítězství nemohlo Michalovi zkazit ani nedopatření při vyhlašování celkových výsledků, kdy došlo k záměně pořadí na 1. a 2. místě. "Všichni jsme si mysleli, že se vyhlašují výsledky 2. závodu, ale až po oficiálním vyhlášení se zjistilo, že se jednalo o vyhlášení celkových výsledků a že tedy došlo k omylu. V zákulisí jsme si s Petrem Fulínem poháry za vítězství poté vyměnili...," objasnil situaci při vyhlášení výsledků na Slovakiaringu celkový vítěz pohárového závodu FIA ETCC Michal Matějovský a pokračoval, "na závěr bych velmi rád poděkoval všem, co zajišťovali moji účast na těchto závodech. Chtěl bych vyzdvihnout zejména skvělou spolupráci s týmem SEAT SPORT Slovakia a jeho šéfem Vlado Hybáčkem a dále pak výbornou přípravu závodního vozu ze strany španělského týmu SUNRED."

Na trati nedělního závodu Na trati nedělního závodu Na trati nedělního závodu Na trati nedělního závodu Leteckého mostu mezi Hradcem Králové a Bratislavou, zajišťovaného firmou Praga Aviation, využila při cestě na závody i Miss World Taťána Kuchařová Michal Matějovský před závodem hovoří s šéfem týmu SUNRED Juanem Orusem Michal Matějovský spolu s Milanem Maděryčem a svojí přítelkyní Zuzkou Michal Matějovský a Španěl Fernando Monja v diskusi o prvním závodě V sobotu dopoledne bylo nutné měnit motor Průjezd PIT LANE na okruhu Slovakiaring při nájezdu na start prvního nedělního závodu Na startovním roštu prvního závodu vlála česká vlajka v první řadě Michal přijímá gratulace po vyhraném závodě Michal Matějovský odpovídá na otázky novinářů na tiskové konferenci po skončení závodního víkendu Po vítězství na Slovakiaringu byla Michalovi jednou z prvních gratulantek Miss World Taťána Kuchařová Miss World Taťana Kuchařová si vyzkoušela i posez v závodním voze SEAT León TDi Společné foto po skončení závodů na Slovakiaringu s Miss World Taťánou Kuchařovou a jejím přítelem Američanem Lane Carlsonem

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto