Matějovský znovu mezi tahači…

Michal Matějovský
- 21. 6. 2012, Hradec Králové -

Letošní sezóna jezdce Michala Matějovského, tak jak jsme avizovali před jejím začátkem, je částečně ovlivněna studiem na vysoké škole, kterou nyní Michal úspěšně dokončil složením závěrečných bakalářských zkoušek. Může se tak opět plně věnovat závodění.

Michal si v letošním roce zkusil závody FIA ETCC na slovenském Slovakia Ringu. Bylo z toho vítězství a zápis do historických tabulek, když jako první Čech získal pohár za vítězství v jednom z podniků tohoto významného evropského seriálu. Dalšího závodu (Salzburgring, 25.5.) se náš jezdec, vzhledem ke studijnímu zaneprázdnění, zúčastnit nemohl. Před posledním závodem FIA ETCC (Imola, 23. 6.), kdy kvůli tomu už prakticky není šance zasáhnout do celkového medailového umístění došlo proto k rozhodnutí, že prostředky, které byly vyčleněny na letošní závody FIA ETCC, budou přesunuty do jiné disciplíny motoristického sportu. Díky tomu může jezdec získat další cenné zkušenosti. Vzhledem k týmové historii by se v budoucnu logickým vyvrcholením Michalovy závodnické kariéry měly stát závody tahačů. Na účasti Michala Matějovského ve FIA European Truck Racing Championship 2012 v Mostě se nyní intenzivně pracuje a předpokládáme proto, že v příštích týdnech přineseme informace o startu Michala v tomto jubilejním dvacátém podniku závodu tahačů na mosteckém autodromu.

Nejbližším podnikem, který má Michal před sebou, pak bude srpnové Mezinárodní mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích v Mostě (4.-5.8.2012), kde se královéhradecký jezdec objeví tradičně v barvách týmu BRT s vozem AUDI A4 DTM.

Hlavním cílem sezóny v roce 2012, s ohledem k časovým možnostem jezdce, je vyzkoušení možných různých směrů a získání dílčích výsledků, které přispějí ke stanovení cílů pro příští sezónu a další budoucnost. Finální podobu získají následně, po konzultaci s partnery týmu v závěru letošního roku.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto