Velký comeback

Michal Matějovský vyjíždí ke svým prvním testům s tahačem Buggyra na mostecký autodrom
- 30. 6. 2012, Broumov -

Návštěvníkům okruhu v Mostě se dnes naskytla zajímavá podívaná. Na okruhu kroužila Buggyra, v kabině se ovšem nenacházel David Vršecký, ale držitel dalšího slavného jména Michal Matějovský. To, o čem se doposud jen hovořilo, se stalo realitou. Syn českého mistra Evropy v závodech tahačů Stanislava Matějovského se v září představí v Mostě v závodě EP v kabině tahače Buggyra. "V sezóně 2002 jsem závodil se Standou, pokud si Michal vybral Buggyru, lze to jen kvitovat," komentoval Michalovu účast David Vršecký. "Pokud je mi známo, má za sebou Michal řadu závodů v různých soutěžích, letos vyhrál jako vůbec první Čech prestižní závod FIA ETCC na Slovakia Ringu. Neobávám se toho, že by se mezi truckery ztratil."

Nutno říci, že Michal Matějovský, který se v minulosti věnoval mimo závodů ETCC rovněž vytrvalostním podnikům, zaznamenal historické vítězství českých barev jaksi nad plán. Jeho letošní sezóna byla totiž prakticky až do června ovlivněna Michalovým studiem na vysoké škole, závodění se stalo prioritou až po zdárném složení bakalářských zkoušek. "Samozřejmě, že po vítězství v závodě jednoho nejprestižnějších seriálů starého kontinentu jsme zvažovali, jak dále. Přednost ale dostala jednoznačně škola, takže jsem neměl šanci zasáhnout do celkového medailového umístění" vysvětluje Michal, kterého doplňuje jeho otec. "Nakonec jsme se rozhodli, že budeme absolvovat sprintové závody v MMČR s vozem AUDI A4 DTM v týmu BRT a zbývající zdroje, které byly vyčleněny na letošní závody FIA ETCC budou přesunuty do jiné motoristické disciplíny. Je to o zkušenostech. A taky o tom, že vzhledem k historii týmu by se logickým vyvrcholením Michalovy kariéry měly stát závody tahačů."

Nutno říci, že v tomto ohledu se jeví slavný otec jako zdatný motivátor. Michal totiž vstoupí do mosteckého klání s tím, že pokud se umístí do osmého místa v kvalifikaci, stráví jeho otec mostecký závodní víkend ve speciálním oděvu pro Afriku. "Michal se kdysi svezl v Tatře, loni na podzim testoval krátce Renault, teď přišla na řadu Buggyra. Od prvního testování spolu vše konzultujeme, v autě ale bude sedět sám. Tak to u nás chodí. Michal se stará o závodění, já o veškerý servis a média," vysvětluje týmový boss. Jeho syn by ovšem rád "poslal" otce alespoň na víkend do Afriky. "Samozřejmě, že bych v Mostě rád vyhrál. Jsem ale realista. Doufám, že si z Mostu odvezu nějaký ten bod, což se rovná umístění do desátého místa. Na druhou stranu, desáté a osmé místo od sebe dělí jen dvě příčky. Táta nezkazí žádnou legraci, spolu s celým týmem uděláme vše pro to, aby na oblek došlo," uzavřel Michal debatu se smíchem.

Závodní tahač Buggyra připravený k testům pro Michala Matějovského Michal Matějovský a David Vršecký během testů v Mostě Michal Matějovský se závodním tahačem Buggyra během testování na mosteckém okruhu Michal Matějovský se závodním tahačem Buggyra během testování na mosteckém okruhu

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto