Rotax Eurochallenge ve Švédsku přinesl úspěch českým barvám v hned v pátečním měřeném tréninku

Jiří Forman během závodů motokár, ilustrativní foto
- 27. 7. 2012,Kristiansta, Švédsko -

Série Rotax Eurochallenge se překulila do své druhé poloviny. Kristianstat, na kompletně zrenovované trati na jihu Švédska, přivítal více než 140 pilotů z 25 zemí 5 kontinentů. Na start tohoto prestižního závodu se postavili také čtyři čeští jezdci Jiří Forman, Petr Běžel a David Rychtár v kategorii Seniors Max a Tomáš Salva v kategorii Junior Max. Jiří Forman ale, coby vlastník anglické licence, jede pod vlajkou Spojeného království. Česká republika má ve startovním poli, díky technice MS Kart, i další zastoupení: v kategorii Seniors Max startuje Danny Bleek z Nizozemska a v kategorii DD2 pak průběžný leader této kategorie Mathias Detige z Belgie.

Páteční den zahájily poslední dvě tréninkové rozjížďky, na rozdíl od předchozích dvou dnů, již s časomírou. Z našich pilotů si v nich nejlépe vedl Jirka Forman, který dokázal dojet jako pátý. Vrcholem dne pak bezesporu byly měřené tréninky. Fantasticky zajel měřený trénink Petr Běžel, který se oproti dopoledním tréninkům dokázal jako jedinný ze všech jezdců výrazně zlepšit a ubral půl vteřiny. To mu vyneslo skvělé druhé místo v měřených trénincích kategorie Seniors Max. Velice dobře zabojoval i Jirka Forman, dokázal vyhrát svou skupinu a celkově skončil jednu desetinu za vítězem, což při extrémní vyrovnanosti znamenalo 8. místo.

Výsledky dle jednotlivých kategorií: Rotax Seniors Max - 1. Baas De Laat (Holland), 2. Petr Běžel (MS Kart Racing Team), 3. James Singleton (UK),.... 8. Jiří Forman (Protrain Racing), 40. Danny Bleek (MS Kart Racing Team), 59. David Rychtár (MS Kart Racing Team).

"Škoda, že jsem neměl v naší skupině rovnoceného jezdce, nemohl jsem se za nikým vytáhnout do kopečka v cílové rovince, jako to udělal Petr Běžel ve skupině přede mnou. Ale i osmé místo je super, odjel jsem si celý měřák sám a odstup od prvního je pouhá jedna desetinka. Navíc po celou dobu jezdíme kolem pátého místa, je tedy na místě pomýšlet na mety nejvyšší. Gratulace Petrovi i týmu MS Kart. Překvapilo mě, že se dokázal tak rapidně zlepšit oproti dopoledním tréninkům.",popisval páteční měřený trénink Jiří Forman, který na Rotax Eurochallenge startuje poprvé na podvozku Formula K.

Jiří Kahuda z MS Kart Racing Team se netajil svou spokojeností: "Dosáhli jsme v dnešních měřených trénincích asi nejlepšího umístění v historii Rotax Eurochallenge, vždyť máme mezi prvními třemi Petra Běžela v kategorii Senior Max a Mathiase Detiga v DD2 Max! Škoda, že Jirka Forman jede - díky anglickému šampionátu - na jiném podvozku, to bychom měli hned tři piloty v měřáku mezi prvními deseti. A takovým výsledkem se nemohou pochlubit ani ty největší výrobci podvozků. Teď se ale musíme soustředit na potvrzení této skvělé pozice v kvalifikačních rozjížďkách a poté, doufám, i v nedělních finálových závodech."

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto