Do Mostu v plném nasazení

Michal Matějovský s vozem AUDI A4 DTM během záovdů v Mostě
- 04. 08. 2012, Most -

Doslova v plné sestavě zamířil tento týden Bohemia Racing Team na Autodrom Most. O tomto víkendu se tu jede bohatě obsazený podnik okruhového šampionátu započítávaný do hodnocení zónového mistrovství střední Evropy. S vozy Audi A4 DTM zde budou BRT reprezentovat ve dvou sprintech Tomáš Kostka a letos premiérově i Michal Matějovský.

Oba jezdci už od čtvrtka ve volných mosteckých testech ladí své vozy do maxima. Kostka bude ve výhodě, protože letos už ostrý okruhový křest zažil. "Jednoznačným cílem bude zopakovat úspěch z Poznaně. Auto jsme tam naladili výborně a ve čtvrtek jsme ještě dotahovali detaily a přizpůsobovali vůz mostecké trati. Výhodu cítím i v tom, že to auto opravdu detailně znám, protože jsem s ním v DTM odjel celou sezónu. Je otázkou jaké záludnosti přinese počasí, které má prý být o víkendu proměnlivé. Do Mostu se každopádně těším, už dobrý rok jsem tam nejel a tu trať mám rád,"přiznal pilot, který ještě před týdnem honil soutěžní speciál erzetami při Rally Kostelec. Nutno dodat, že si na konto připsal další vítězství a průběžně vede mistrovství republiky v rallyesprintech.

Michal Matějovský v posledních dnech dokončil první část studií na polské univerzitě Edukacija Wroclav, kde proniká do tajů managementu řízení mezinárodních podniků. Na stroj specifikace DTM se také velice těší. "Na jaře jsem v Brně něco odtestoval, ale termínové kolize mi zatím nedovolily mistrovský start v barvách BRT. Teď si to konečně užiju. Ano, mám to letos opravdu pestré, protože na konci srpna tady v Mostě budu startovat dokonce s truckem. Pojedu jako host u stáje Buggyra a to bude taky zajímavé. Nemyslím, že bych si kazil jezdecký styl, spíš si pořád rozšiřuju obzory," usmíval se Michal.

Klasická technická příprava na mostecký podnik proběhla už v předchozích týdnech v týmových dílnách a Bohemia Racing Team nehodlá ani tentokrát nic ponechat náhodě. "Připraveni jsme jako obvykle na všechno a s Tomášem jen opakuji, že bude zajímavé, co nám přichystá počasí. Speciály DTM jsou na vodě pochopitelně mnohem víc nevyzpytatelné, než jiná auta. O to větší výzvou to pro nás bude," dodal ještě manažer BRT Petr Najman.

Několikrát měněný harmonogram víkendu mluví o tom, že se v pátek po obědě konala kvalifikace a ještě týž den navečer první sprint cestovních vozů nad dva litry. V kvalifikaci skončil Matějovský druhý za svým týmovým kolegou Tomášem Kostkou a první sprintový závod vyhrál Tomáš Kostka. Matějovský skončil na třetím místě. Sobota je pro BRT volná a v neděli po obědě pak proběhne sprint s pořadovým číslem dvě.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto