Matějovský pojede v Jaramě

Michal Matějovský během závodu a brněnském Masarykově okruhu
-26. 9. 2012, Praha -

Na základě úspěšného vystoupení v Mostě a dohody mezi managementem Buggyry a týmu Československý Motorsport zastupujícího Michala Matějovského padlo v těchto dnech rozhodnutí o startu mladého jezdce ve španělské Jaramě. Předposlední podnik evropského šampionátu se uskuteční příští víkend, tedy ve dnech 6. - 7. 10. 2012.

Týmový manažer Buggyry Jan Kalivoda nechce hovořit za partnery, jeho tým byl však s předvedeným výkonem a celkovým vystoupením Michala v Mostě navýsost spokojen. Uzavření kontraktu na podnik v Jaramě (Le Mans je stále v jednání), proto proběhlo bez sebemenších komplikací. "Michal má za sebou profesionály v čele s jeho tátou, se kterými je radost spolupracovat. Navíc prostředí truckracingu jim není cizí." komentoval Honza uzavřenou dohodu. "Michal Matějovský ustál premiéru v domácím prostředí a i přestože byl pod velkým tlakem, zajel slušný výsledek. Osobně nevidím důvod, proč by v nastoupeném trendu neměl pokračovat ve Španělsku."

V souvislosti s Michalovým startem v Jaramě jsou na pořadu dne otázky, jak se začínající trucker vyrovná s nástrahami technicky mimořádně náročné trati, jejíž profil se velmi podstatně odlišuje od okruhu v Mostě? "Osobně bych to neviděl jako neřešitelný problém. Michal je sice začínající trucker, ale nikoli začínající závodník. Jarama je těžká, ale nikde není řečeno, že právě tento okruh nebude vyhovovat jeho jezdeckému naturelu," řekl v souvislosti s Matějovského účasti David Vršecký. "Kromě toho si myslím, že Michal dokáže přesně odhadnout, kde jsou v konkrétní chvíli hranice jeho možností a tomu dokáže podřídit své chování na okruhu. A co je nejdůležitější, dokáže hranice systematicky posouvat."

"Rád závodím, kromě toho mi Jarama může dopomoci k tomu, abych si ujasnil blízkou motoristickou budoucnost. Zatím jsem ze závodů tahačů nadšený a dovedu si představit, že bych se jim věnoval ve větší míře," potvrdil Michal Matějovský, kterého doplnil otec Stanislav."Každá možnost zkusit ostrý závod je vítaná. V mém případě se jedná taky o srdeční záležitost, Jarama totiž patřila vzhledem k divácké kulise a návštěvnosti mezi mé nejoblíbenější okruhy."

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto