Smolný úvod

Michal Matějovský s vozem Buggyra před startem prvního sobotního závodu ve španělské Jaramě
-6.10. 2012, Jarama -

Nepovedený vstup do závodního víkendu v Jaramě má za sebou David Vršecký. Poté, co se vůbec poprvé v průběhu své kariéry neprobojoval do super pole, skončil v pohárovém závodě dvanáctý, nováček Michal Matějovský zajel slušně a skončil na místě patnáctém.

Smolný úvod má společného jmenovatele. Tím je tekoucí nafta. První varování přišlo ve druhém volném tréninku, totéž se pak bohužel opakovalo i na začátku tréninku měřeného. A čas z úvodního zahřívacího kola na postup do super pole nestačil. "Zkoušeli jsme něco nového, riziko, které loni přineslo pole position, se tentokkrát nevyplatilo," přiznal David před pohárovým závodem.

Start do něj mu vyšel, po první kole byl jedenáctý. Poté ovšem přišel jeho dlouhý souboj s domácím borcem Mariezcurrenou. "Javier byl hodně nadržený a byl si velmi dobře vědom toho, že jede doma. Několikrát mě vyvedl z dráhy, ale vzhledem k okolnostem se není čemu divit. Po jednom takovém manévru se přede mě dostal i Makinem. Žádná sláva, ale budeme bojovat," zhodnotlil David průběh závodu.

Slušně si vedl druhý jezdec Buggyry Michal Matějovský, který při svém druhém startu v závodě evropského šampionátu dojel na technicky náročném okruhu patnáctý. "Včera jsem si celou trať prošel, je hodně náročná a dnes to bylo v trénincích i v závodě další seznamování se zdejší tratí i atmosférou. Je to hodně zajímavě, náročné, ale s výsledkem jsem vcelku spokojen" řekl po skončení prvního závodu Michal Matějovský.

Jarama, první sobotní závod Jarama, první sobotní závod Jarama, první sobotní závod Jarama, první sobotní závod

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto