Do Le Mans bez Matějovského

Michal Matějovský s tahačem Buggyra
-11. 10. 2012, Praha -

Krátce po sobě následují dva poslední závody FIA European Truck Racing Championship 2012 - Jarama a Le Mans. Ve Francii se jedou poslední pohárové závody evropského šampionátu tahačů už tento víkend a tým na tato závody odjíždí tentokrát bez Michala Matějovského.

K rozhodnutí uvádí manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda: "Nasbírali jsme spoustu dat a Michal má spoustu nových zkušeností. Společně jsme uvažovali i o závěrečném závodu v Le Mans, ale nakonec jsme se dohodli, že Michalovo letošní účinkování v evropském šampionátu tahačů závodem v Jaramě uzavřeme. Jsem rád, že se Michalovi, v jeho letošním úvodním účinkování ve FIA ETRC, podařilo s naším závodním tahačem dostat se i na bodované 10. místo na domácím okruhu a dvanáctá příčka ze španělské Jaramy je také určitě velmi dobrým výsledkem."

"Cílem pro letošní rok bylo otestovat moje případné účinkování v tomto seriálu v dalším období. Skutečně chci poděkovat týmu Buggyra a našim partnerům, že jsem tuto příležitost dostal. Pro tento záměr jsme vybrali jak závody v domácím prostředí - v Mostě, tak i úplně jinou, technickou trať na okruhu - ve španělské Jaramě. Už nyní totiž máme řadu údajů potřebných pro volbu zaměření našeho týmu pro následující období. Navíc jsem postoupil na magisterské studium na vysoké škole a současné školní termíny se mi kryjí se závody právě v Le Mans…" doplnil k svému premiérovému vystoupení v závodech tahačů Michal Matějovský, který se spolu s týmem už za nedlouho bude rozhodovat,jakým směrem se v závodění vydá v příštím roce.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto