Rotax International Open 2012 - český pilot Jiří Forman ve finále v první řadě!

Jiří Forman na trati závodů Rotax Eurochallenge
-27. 10. 2012, Zuera, Španělsko -

Sobota 27. 10. 2012 na Rotax International Open patřila kvalifikačním rozjížďkám a vynikajícím způsobem se s nimi vypořádal český pilot Jiří Forman. Dvakrát dokázal zvítězit a jednou dojel těsně druhý! Celkově se poprvé na takto velkých závodech postaví zítra ve finálové části do první startovní řady!

Program zahájil warm - up, jelo se již opět na suchu a v kategorii Rotax Max Seniors byl český pilot v barvách anglického týmu Protrain klasifikován na pátém místě. Do první rozjížďky Jiří startoval ze druhé řady, hned v prvním kole se dostal na třetí pozici a od této chvíle začala jeho stíhací jízda! Dvojice jezdců před ním měla cca 100-metrový náskok, ale český jezdec se každým kolem přibližoval, navíc kolo co kolo korunoval vždy nejlepším časem závodu. Tři kola před koncem pak zaútočil a dostal se na první místo. Od této chvíle pokračovalo velkolepé představení, kdy trojice vpředu s obrovským náskokem před zbytkem startovního pole předváděla nádherné souboje. Pořadí se několikrát změnilo, kolo před koncem ale útoku Jiřího Formana již nikdo neodolal a tak projel vítězne cílem první rozjížďky!

Druhá jízda byl opět koncert Jiřího Formana, po startu jel na druhém místě a od třetího kola se usadil na první pozici, kterou dokázal udržet až do cíle. V posledním okruhu odolal tlaku dvou jezdců za ním a po souboji v poslední zatáčce, kde připadalo v úvahu předjetí, ukázal, že opravdu dozrál - podržel si vnitřní stopu a dokonce svým soupeřům po výborném výjezdu o pár metrů poodjel. Udržet pak tento náskok až do cíle byla už jen povinnost.

Ani třetí rozjížďka svou dramatičností nevybočila ze scénáře sobotních jízd. Jiří Forman opět dobře odstartoval a držel se první tři kola na druhém místě. Poté šel do vedení, po dvou kolech ale musel vedoucí pozici přepustit jezdci za ním, ovšem vzápětí se na první příčku vrátil. Tu držel až do poslední zatáčky před cílem, kde po souboji doslova "kolo na kolo" skončil v cíli těsně druhý.

"Ještě nikdy se mi nepodařilo po kvalifikačních rozjížďkách skončit tak, že zítra na startu finálové části budu stát v první řadě! A to v konkurenci možná větší než se letos scházela na Rotax Eurochallenge, vždyť tady jede její vítěz Babington, dále Singleton, Hand, Harrison, Blom, Sasahara a další. Jsem rád, že už jsem se adaptoval na novou techniku a těším se na zítřejší finálové souboje.", netajil se svou radostí ze skvělého výsledku Jiří Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto