Petr Fulín, Michal Matějovský a Jaromír Štádler převzali trofej za 3. místo v hodnocení národů ETCC

Michal Matějovský, Petr Fulín a Jaromír Štadler spolu s Ing. Josefem Křenkem během převzetí trofeje za 3. místo v poháru národů FIA ETCC 2012
-22. 11. 2012, Praha -

Sezóna Evropského poháru cestovních vozů se sice ke svému konci nachýlila už v červnu, ale na připomínku umístění České republiky v rámci hodnocení národů není nikdy pozdě. V pražské restauraci Avion 58 proběhlo slavnostní předání pohárů za 3. místo, které mezi státy pro Česko vybojovali Petr Fulín, Michal Matějovský a Jaromír Štádler.

Ačkoliv se může zdát, že při premiérové účasti je bronzová příčka velkým úspěchem, ještě před finálovým závodním víkendem v Imole Česká republika vedla. Bohužel, nakonec se ve vitrínách českých reprezentantů objeví pohár za 3. místo. Ten všichni tři jezdci převzali od prezidenta Autoklubu Romana Ječmínka, který neopomněl poděkovat za účast českých jezdců a slíbil, že stejný pohár, který symbolicky dostal od českých závodníků, vystaví v budově Autoklubu.

Přesto se české barvy v sérii znovu objeví. Petr Fulín a Jaromír Štádler mají Evropský pohár pro příští rok v plánu, Michal Matějovský pak potvrdil zájem, ale o své účasti stále ještě jedná.

Michal Matějovský: "Skutečně stále vedeme rozhovory o zaměření na příští sezónu. Letos jsem získal dostatek zkušeností i dat, jak ze závodů mistrovství Evropy tahačů, tak i z evropského FIA ETCC. Myslím, že definitivní rozhodnutí padne už brzo a rozhodně předpokládám, zúčastnit se tentokrát celé soutěže, nejenom vybraných podniků. Jsem rád, že jsem letos mohl svým vystoupením přispět k zisku trofeje za 3. místo v soutěži národů a všem, kteří mi to umožnili chci poděkovat za spolupráci."

Petr Fulín: "Odpoledne spojené s předáváním cen bylo příjemným návratem do uplynulé sezóny, ve které jsme dosáhli 3. místa nejenom v poháru národů, ale také v absolutním hodnocení, za což děkuji celému týmu a především našim partnerům, bez kterých by to nebylo možné. Ale i když je jakékoliv ocenění fajn, stále se nedokážu se oprostit od pocitu, že to důležité - příští sezona - je přede mnou. Nemůžu se dočkat chvíle, kdy znovu usednu za volant na testu v Monze a kdy budu moci závodit."

Jaromír Štádler: "Jsem rád, že jsem mohl absolvovat závěrečné dva podniky Evropského poháru. V průběhu roku jsem totiž od Petra Fulína koupil jeho bývalé závodní auto a rozhodl se, že s ním chci jezdit v Evropě. Děkuji také inženýru Křenkovi za spolupráci a za to, že jsem mohl spoléhat na jeho zkušenosti. Příští rok hodlám pokračovat a pojedu v celé sezoně."

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto