Michal Matějovský byl oceněn v Budapešti

President FIA pan Jean Todt, spolu se členem týmu ČSMS Karlem Hrnčířem, který převzal pohár pro Michala Matějovského
- 15. 12. 2012, Budapest -

Když Michal Matějovský v záři letošního roku zvítězil v posledním závodu sezóny MMČR - na Podzimní ceně Masarykova okruhu věděl už, že jej tento výsledek muže posunout na přední pozice i v celkovém hodnoceni závodů FIA Central European Zone Circuit Trophy 2012. Nakonec v tomto hodnocení získal 3. místo v kategorii okruhových závodů, třídy nad 3500 ccm. A právě vyhlášení výsledků tohoto hodnocení a slavnostní galavečer spojený s předáním cen těm nejlepším v rámci FIA Central European Zone se uskutečnilo v kongresovém sále moderního hotelu RAMADA v Budapešti v sobotu 15. prosince 2012, za účasti představitelů FIA jednotlivých zemí a řady dalších hostů.

Českou republiku v Budapešti zastupoval delegát FIA a president FIA Central European Zone, pan Radovan Novák, hostitelskou zemi pan Zsolt Gyulay, president MNASZ a vedeni FIA pak president FIA, pan Jean Todt. V kategorii Circuit Trophy 2012 byli v Budapešti oceněni: Polák Max Stanco, jedoucí na Ferrari F430 GT3 se ziskem 170 bodu na prvním místě, Slovinec Atila Bárta, jedoucí s vozem BMW Alpina GT3 se ziskem 120 bodu na druhém místě. Michal Matějovský obsadil třetí místo se ziskem 116 bodu, ale sám se předání ocenění zúčastnit nemohl. "Jsem nyní mimo ČR a do Budapešti jsem tak bohužel nemohl dorazit. Pohár převzali zástupci týmu a já jsem moc rád, že se mi v Brně, na posledním závodě s AUDI A4 DTM započítávaném do hodnocení FIA Central European Zone, podařilo zvítězit. Jak jsme již dříve uvedli, lepší společný závěr projektu s technikou DTM jsme si s Bohemia Racing Teamem ani přát nemohli. Spolupráce právě s tímto týmem si velmi cením a ještě jednou za tuto příležitost děkuji. S ohledem na to, že jsem se kvůli studijním povinnostem nemohl letos zúčastnit všech závodů, jsem s dosaženým výsledkem spokojen a na pohár z Budapešti se už těším." komentoval ze zahraničí slavnostní večer v Budapešti Michal Matějovský.

Převzetí ocenění v kategorii Circuit Trophy, En +3500ccm Pohled do kongresového sálu hotelu Ramada v Budapešti během předávání cen Čelní představitelé FIA (zleva): president FIA pan Jean Todt, president FIA Central European Zone pan Radovan Novák a president maďarské MNASZ pan Zsolt Gyulay President FIA pan Jean Todt během rozhovoru pro maďarskou televizi

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto