Odstartovala evropská série ROTAX 2013. Český jezdec Jiří Forman začal výborně, dojel druhý v měřeném tréninku!

Jiří Forman na trati něřeného tréninku závodů Rotax Winter Cup 2013 ve španělském Campillos
-08. 02. 2013, Campillos, Španělsko -

Neuplynuly ani tři měsíce od závěru loňské sezóny a je tu první velký závod roku 2013. Na startu Rotax Winter Cup 2013 stojí tradičně špička jezdců z 24 zemí 5 světadílů včetně českého pilota Jiřího Formana, hájícího barvy týmu Formula K England.

Závody ovšem začaly již v úterý administrativními úkony a pokračovaly ve středu a čtvrtek volnými tréninky. Prozatím ale nepřinesly neočekávaná překvapení, v popředí se ve všech třech kategoriích pohybovali jezdci, kteří i v loňské sezóně okupovali špičku startovního pole. Včetně českého pilota Jiřího Formana v kategorii Rotax Max Seniors.

Dnešní program zahájily sice ještě volné tréninky, ale již s nainstalovanou časomírou. V prvním z nich byl český pilot třetí a dokazoval všem ostatním, že si formu dokázal - od výborných loňských výsledků - udržet až do Campillos. Ve druhé volné jízdě Forman, na rozdíl od té předchozí, nazul nové pneumatiky, byl ze všech jezdců nejrychlejší a poslal tím před měřeným tréninkem všem svým soupeřům náležitou vizitku! Jiří Forman pokračoval výborně i v měřeném tréninku a dokázal dojet na výborném druhém místě. Zítra ho tak ve třech rozjížďkách čeká vždy start z první řady!

"Jsem rád, že se vstup do nové sezóny vyvíjí tak dobře. Na klidu mi rozhodně přidal i fakt, že dopadla dobře jednání se sponzory a také podmínky i kvalita zázemí v našem týmu Formula K England jsou nadstandardní. Doufám, že pohoda vydrží a štěstí nám bude přát i v příštích dvou dnech.", pochvaloval si úspěšný den český jezdec Jiří Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto