Jiří Forman na Rotax Winter Cup bude v nedělní finálové části startovat opět z první řady!

Jiří Forman během sobotních rozjíždek na okruhu ve španělském v Campillos
-09. 02. 2013, Campillos, Španělsko -

Souboje na ostří nože charakterizovaly sobotní rozjížďky na Rotax Winter Cup 2013. A na těchto soubojích se velkou měrou podílel i český jezdec, startující v týmu Formula K England, Jiří Forman. Mnoho nehod a technických problémů postihlo takřka každého jezdce, nicméně po bojovném výkonu Jiří Forman postupuje na velice nadějné druhé pozici a na startu zítřejšího semifinále tak bude opět startovat z první řady!

Sobota byla zahájena warm-upy ve všech kategoriích, v té pro nás nejzajímavější - Rotax Max Seniors - dojel Jiří Forman na čtvrtém místě, další dva čeští zástupci, Petr Fulín a David Rychtár, se pohybovali spíše v závěru jezdeckého pole. Hned první rozjížďka poskytla všem divákům nádhernou, a hlavně do poslední zatáčky napínavou, podívanou. Jiří Forman startoval z vnější stray první řady a po startu byl třetí. Po prvních kolech odjela pětičlená skupina favoritů a pořadí se měnilo v každém okruhu. Jiří Forman v nájezdu do posledního kola držel druhou pozici, ale v tomto kole se jezdci mezi sebou dokázali ještě několikrát vyměnit. Do cíle tak přijížděl chumel pěti pilotů pohromadě a pro Jiřího to nakonec znamenalo čtvrté místo.

Druhá sobotní rozjížďka si s první v ničem nezadala. Jiří Forman výborně odstartoval, držel se na druhém místě a na konci třetího kola už vedl startovní pole. V pátém okruhu se však něco stalo s technikou a motokára přestala plynule jet. Od této chvíle to byla už jen bitva o každou pozici a bylo jen parametrem zbývajícího počtu kol, na jakém místě nakonec Jiří skončí. Po neskutečně bojovném výkonu Jiří Forman dokončil tuto rozjížďku na konci první desítky. Velice dobře jel další český jezdec Petr Fulín, který z konce startovního roštu bral v cíli 11. místo.

Do třetí rozjížďky nastoupil Jiří Forman s náhradním motorem a opět se pohyboval na špici závodního pole. V této rozjížďce bylo množství karambolů, které se českému jezdci naštěstí vyhýbaly. Nicméně pár drobných kolizí absolvoval také a v cíli to bylo nakonec opět čtvrté místo. Petr Fulín znovu zabojoval a skončil 15. Poslední český zástupce David Rychtár v této rozjížďce dojel na konci druhé desítky, což bylo dnes jeho nejlepší umístění.

"Do první jízdy jsme nasadili druhý motor, který ale na rovinkách nestačil soupeřům a tak jsme už do druhé jízdy nasadili nejsilnější konfiguraci motokáry. Bohužel ale došlo k technickým problémům a tak jsme do třetí jízdy opět museli použít rezervní motor. Jsem proto velice rád, že - i přes velké problémy s technikou - postupuji nakonec jako druhý. Šance na dobré umístění ve finále tedy trvá a věřím, že zítra již bude technika fungovat tak jak má.", vysvětlil problémy dnešního dne Jiří Forman.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto