Tým Křenek Motorsport vyráží na první závody ETCC

Michal Matějovský během testování na okruhu v Monze
- 21. 03. 2013, Praha -

Nová sezóna Evropského poháru cestovních vozů je tady a stáj Křenek Motorsport jede bojovat o umístění v ještě silnějším poli než loni. ETCC vstupuje do druhé plnohodnotné sezóny s velkým startovním roštem, ve kterém se oba vozy české stáje rozhodně neztratí.

Petr Fulín po předsezonních testech ke startovní listině a ambicím týmu řekl: "Ve startovní listině na první závodní víkend jsou známá jména, přes 25 vozů pojede velmi vyrovnaně. Jsme teprve na začátku sezony, těžko přesně odhadnout, co nás čeká. Jediné, co je jasné, je to, že podáme nejlepší možný výkon!"

V nejsilnější kategorii Super 2000 se kromě 2 strojů týmu Křenek Motorsport představí ještě dalších 14 vozů, startovní pole ale bude dále obsahovat i 11 pohárových strojů SEAT Leon Supercopa, které budou bojovat v rámci Single Make Trophy. Loňská sezona ukázala, že i tato technika může bojovat o přední místa, a tak se dá počítat s tím, že se bude míchat do bojů mezi speciály S2000. Zpestřením roštu budou i nadále stroje kategorie Super 1600.

Michal Matějovský: "Ze startovní listiny je jasné, že to bude zajímavý boj. Věřím, že si s Petrem pomůžeme a budeme oba zrychlovat. Umístění na stupních vítězů během závodů by bylo super, ale nebude to jednoduchý úkol."

Závodní víkend v Monze počítá s několika testy, kvalifikací, warmupem a dvěma závody, fanoušci obou jezdců mohou sledovat aktuální informace na Facebooku, a to na stránkách Petr Fulín, respektive Michal Matějovský. Záznam obou italských závodů bude možné sledovat v úterý 26. března v 19.15 na Eurosportu 2.

Harmonogram závodního víkendu ETCC v Monze: pátek 22. března 12.00 test 17.00 test sobota 23. března 11.00 trénink 16.00 kvalifikace neděle 24. března 09.00 warmup 12.45 závod #1 13.50 závod #2 Livetiming je možné sledovat na stránkách mstworld.com.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto