Středoevropská zóna Rotax začíná v režii českého jezdce!

Jiří Forman
- 14. 4. 2013, Pannoniaring, Maďarsko -

Pouhých čtrnáct dní po startu série Rotax Eurochallenge začala další: Středoevropská zóna na Pannoniaringu v Maďarsku. Závody na Pannoniaringu přilákaly množství jezdců několika kategorií Rotax. Nás pochopitelně zajímala nejvíc kategorie Rotax Max, kde startoval český pilot Jiří Forman.

Ranní warm up ukázal, že se pravděpodobně alespoň nějak podařilo nastavit podvozek Formula K, Jiří v něm byl na starých pneu druhý za slovenským jezdcem Jakabem. Včerejší den totiž znovu ukázal, že tento podvozek pravděpodobně nelze k optimálním jízdním vlastnostem dovést...

Ohromná bojovnost a precizní jízda pak v měřeném tréninku přinesla Jiřímu Formanovi první místo s náskokem skoro tří desetin před jeho soupeři. První závod byl opět v režii Jiřího Formana, zvítězil systémem "start-cíl" s velkým náskokem. Druhý skončil Szándor Jakab (SK) a na třetím místě byl Kacper Bielecki (PL).

Druhý závod byl mnohem dramatičtější, Jiří sice dobře odstartoval, ale tentokrát se ho celých 22 kol drželi dva soupeři jako klíšťata. Odstup se prakticky neměnil, jen pulzoval mezi pěti a osmi metry. Tato nervy drásající situace naštěstí pro Jiřího Formana vydržela až do cíle, na dalších pozicích si jezdci umístění vyměnili, druhý byl Kacper Bielecki a třetí Szandor Jakab.

Jiří Forman, Panoniaring, CEE Rotax Max Challenge Jiří Forman, Panoniaring, CEE Rotax Max Challenge Jiří Forman, Panoniaring, CEE Rotax Max Challenge Jiří Forman, Panoniaring, CEE Rotax Max Challenge

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto