Jezdci týmu Křenek Motorsport na čele pátečních testů

Pohled do zázemí týmu Křenek Motorsport na okruhu Slovakiaring
- 26. 4. 2013, Slovakiaring -

Slovenský závodní víkend šampionátu FIA ETCC byl zahájen dvěma hodinovými testy, na jejichž konci bylo vždy na nejvyšší příčce zapsáno jméno jednoho z jezdců týmu Křenek Motorsport. V tom prvním to bylo jméno Petra Fulína, který v první jízdě zajel nejrychlejší kolo za 2:15.334 a v té druhé to pak bylo jméno Michala Matějovského, který zaznamenal čas 2:16.547.

"I přes dobrý čas v prvním testu jsem trochu nervózní. Má to hned dvě příčiny. Tou první je závada u lamda sondy, díky které má mé auto chudší směs. Zdá se, že se nám to sice podařilo vyřešit, ale jistotu zatím nemáme. Tou druhou pak je 41 kg balastu, který jsem dostal do auta za dosažené výsledky v Monze. Je to hodně zátěže, která se výrazně projevuje při každém dobržďování a rozjezdu ze zatáčky. Trať má 6 km a navíc jsou zde dlouhé rovinky, na kterých je každé kilo navíc hodně znát,"říká po úvodním dni Petr Fulín, který se rozhodl šetřit techniku a do druhé testovací jízdy vůbec nenastoupil.

Michal Matějovský okomentoval dnešní den slovy: "Ráno jsme se trochu trápili s nastavením auta, které bylo lehce nedotáčivé. Odpoledne se to už zlepšilo a tak mohu být spokojený. Měrným bodem však je čas Petra a tak bych rád ještě o tu půl vteřinu zrychlil."

Program ETCC na Slovakia Ringu pokračuje v sobotu volným tréninkem (v 11:45), po kterém již přijde na řadu kvalifikace (14:45), která rozhodne o postavení na roštu prvního nedělního závodu.

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto