Fulín si na Slovakia Ringu vybojoval druhé pole position sezóny

Michal Matějovský s vozem PRAGA během testů na Slovakiaringu
- 27. 04. 2013, Slovakiaring -

Petr Fulín si na Slovakia Ringu vyjel svou druhou letošní pole position. Jezdec týmu Křenek Motorsport zajel nejrychlejší kolo za 2:16.220 a s náskokem 0,494 zvítězil, před domácím jezdcem Maťo Homolou (oba BMW 320si). Třetí nejrychlejší čas 2:17.153 si připsal Aurelien Comte se Seatem. Michal Matějovský se v prvním kole dostal mimo trať a kvalifikaci nedokončil.

Petr Fulín po skončení kvalifikace na tiskové konferenci řekl: "Za vítězství v kvalifikaci jsem pochopitelně rád. Zajetý čas dobrý a myslím, že odpovídá doposud předváděným výsledkům. Před zítřkem však mám stéle mírné obavy z problému u lambda sondy, se kterým se potýkáme již od včerejška. Do toho navíc zasáhla změna ohledně počtu používaných pneumatik a tak si myslím, že druhá polovina zítřejších závodů pro nás bude hodně těžká."

Michal Matějovský se ocitnul v prvním kole kvalifikace po výjezdu ze zatáčky, za druhým horizontem mimo trať. Později to popsal slovy: "Za druhým horizontem jsem byl na výjezdu z té táhlé zatáčky trochu rychlejší, auto se mi rozvlnilo a po ztrátě kontroly jsem se ocitnul hluboko v kačírku. Později se ukázalo, že jsem měl rozhozenou geometrii, což mohl být důsledek střetu s vozem M. Homoly, ke kterému došlo hned na začátku, když vyjížděl v nevhodný okamžik z boxů narazil do mne. Je to velká škoda, nicméně nyní se již soustředím na zítřejší závod, ve kterém se pokusím dostat co nejvíce dopředu."

Program slovenského závodního víkendu šampionátu FIA ETCC bude pokračovat v neděli ráno warm-upem (8:15), po kterém bude v 11:35 a ve 12:40 následovat třetí a čtvrtý závod sezóny 2013.

Sobotní kvalifikace FIA ETCC, Slovakiaring Sobotní kvalifikace FIA ETCC, Slovakiaring Sobotní kvalifikace FIA ETCC, Slovakiaring Sobotní kvalifikace FIA ETCC, Slovakiaring

TV program

Partneři

Příští závody

Media foto